hodowla Esqueen

cocker spaniel angielski

Archiwum nowości - 2017

24
grudnia
2017

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Życzy Esqueenkowa sfora.


23
grudnia
2017
Obedience

Zgodnie z Sarą zdecydowałyśmy, że temperament Milki jest idealny do pracy z człowiekiem. Po ustaleniach z Alą doszłysmy do wniosku, że na początek obedience będzie dla Milki idealną dyscypliną. :)  Pierwszy trening w szkole Everest - Szczyt Porozumienia. 

   


20
grudnia
2017

IDOLE D'ARMANI Esqueen - syn Milki i Scotta (DREAM COME TRUE FOR ESQUEEN Perfekt Partner x Rancecraig Roulette) w TOP 10 Juniorów we Francji.  Gratulacje Bea!


17
grudnia
2017
Miot A

Z przyjemnością informuję, że 17 grudnia na świat przyszedł miot po NO LIMIT Esqueen oraz VENI VIDI VICI Esqueen. Mamy 7 maluszków - 3 dziewczynki i 4 chłopców. Wszystkie szczenięta są niebiesko srebrne. Czują się znakomicie i rosną zdrowo pod czujnym okiem mamy. :)
Wszystkie maluszki zostały zarezerwowane jeszcze przed narodzinami.


17
grudnia
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Sztokholmie

Szczęśliwy koniec Esqueenkowego sezonu wystawowego. Dla nas absolutnie fantastyczny - wzięliśmy udział w najważniejszej wystawie w Szwecji. 

Zgłoszonych zostało prawie 90 cockerów do specjalisty rasy z Wielkiej Brytanii; Moray Armstrong.
Nasze psy wypadły całkiem dobrze w bardzo mocnej stawce, wysokiej klasy psów ze Szwecji.


VENI VIDI VICI Esqueen - ocena doskonała w klasie pośredniej

  

VICTORIA'S SECRET Esqueen - ocena doskonała w klasie pośredniej, lokata 3/6

   

NAVARRA BLUE Esqueen - ocena doskonała w klasie otwartej, lokata 3/8

 


02
grudnia
2017

Kolejne badanie, któremu zostały poddane nasze psy. Badanie kliniczne serca przeprowadzone przez Dr. Niziołka.

VICTORIA'S SECRET Esqueen, VENI VIDI VICI Esqueen, NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - serduszka zdrowe, co poświadczają certyfikaty. :)


01
grudnia
2017
Jagger - Dash Of Magic My Own Dream

Po 2 latach szukania odpowiedniego psa z zagranicy ... znalazłyśmy. :) Przedstawiam Jaggera czyli Dash Of Magic My Own Dream, który już wkrótce przyjedzie do nas z dalekiej Moskwy.
Jeszcze przed kryciem przepięknej Prady - Marveil Ziguli (notabene byłyśmy już w niej zakochane, gdy była szczenięciem i jej hodowca Paolo wstawiał zdjęcia) skontaktowałyśy się z Daryą, która na zapytanie czy planuje krycie tej suczki, bo konkretnie po niej chcemy malucha, odpowiedziała, że planuje "coś" :) , ale jest już kilka osób, które są zainteresowane maluchem... Czekałyśmy, czekałyśmy... i 3 dni przez urodzinami Sary hodowczyni odpisała, że urodziły się szczenięta. Nie mogłam uwierzyć, że ojcem jest TEN pies, którym miałyśmy kryć naszą Suzie (QUICKSILVER LASTUG Esqueen), ale wybór jednak padł na Vinniego. Tatą miotu został Cassom Just 'N'Time mieszkający w znakomitej, starej hodowli Alen Ashen, pochodzi z jednej z moich ulubionych hodowli angielskich ; Cassom, w której mieszka Veratey Vincenzo At Cassom
Takie skojarzenie... moich ulubionych psów, a w rodowodzie najlepsze, najbardziej utytułowane psy, w tym dziadek miotu V i C Lindridge Star Quest, wspaniały pod każdym względem. Z drugiej strony dziadkiem jest Charbonnel Life'N'Time, zwycięzca BIS z bardzo prestiżowej w UK wystawy w Malvern , w rękach Sandy Platt (dodatkowo w moim ulubionym ciemno niebiesko-srebrnym kolorze). Nie mogłyśmy odpuścić chłopca z tego miotu, który nie dość, że zachwycił nas rodowodem, który idealnie pasuje do naszych lini, to gdy Darya zaczęła wysyłać zdjęcia chłopców (było ich 3) to wiedziałam, że to jest TEN i żaden inny. :D Jako pierwszy wpadł nam w oko , ma w sobie to coś.
Jestem ogromnie wdzięczna jego hodowczyni: Darya Zhilina, że powierzyła nam swoje cudo, o które będziemy dbać najlepiej jak umiemy i... mam nadzieję, że nie zawiedziemy jej oczekiwań. ALE SIĘ CIESZĘ!!!


24
listopada
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Kielcach

Listopad był dla nas nieco spokojniejszym miesiącem... i ze względu na plany pojawienia się nowego członka rodziny w naszym domu, ale również zbieramy siły na intensywny-wystawowo grudzień. :) Na wystawę do Kielc zgłoszona była tylko Coco, która dumnie obroniła honor rodziny. :D
NAVARRA BLUE Esqueen - dosk, 1/3, CWC, Res. CACIB
Coco zakończyła Championat Polski. Gratulacje dla Ady & Coco. 

Sędzia: Laura Cox (IE)


19
listopada
2017

Kolejne, wspaniałe wiadomości dla naszej hodowli.
Nasze psy zostały przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych (Marvel) u Dr.Siembiedy.
VICTORIA'S SECRET Esqueen - Tammy - HD A wolna od dysplazji stawów biodrowych
VENI VIDI VICI Esqueen - Motte - HD A wolny od dysplazji stawów biodrowych
Pennywood Summer Unique - Marvel - HD A, ED 0/0 wolny od dysplazji stawów biodrowych i łokciowych
NAVARRA BLUE Esqueen - Coco - HD A wolna od dysplazji stawów biodrowych

Wyniki idealne. :D


14
listopada
2017
Miot A

Z przyjemnością informuję, że w połowie grudnia oczekujemy bardzo wyjątkowego dla nas miotu... pojawią się maluchy po dwóch Esqueenkach.   Będzie to pierwszy miot zarówno Emmy jak i naszego młodziutkiego Motte. Urodzą się niebiesko srebrne i być może biało czarne szczenięta. Będzie to miot na literę A. :)

 


30
października
2017
Halloween

Nasze psiaki aktywnie spędzają jesień. :) Oto kilka uwiecznionych chwil w obiektywie Ady. Więcej zdjęć znajduję się w galerii. :) 

    


24
października
2017
Badanie kliniczne oczu

NO LIMIT Esqueen, VENI VIDI VICI Esqueen, VICTORIA'S SECRET Esqueen - oczy zdrowe :) (PRA, PPM, RD, Katarakta) Oczy naszych psiaków zostały przebadane przez Dr. Dagmarę Milanowską. Bardzo cieszę się z tych wyników. :) 


22
października
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Poznaniu

Ostatnia polska wystawa dla naszych cockerów w tym roku okazała się bardzo udana. :)
Sędziowała Linda Volarikova ze Słowacji.
VENI VIDI VICI Esqueen - dosk, 1/5, Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Młodzieżowy Zwycięzca Polski 2017 r.

    

VICTORIA'S SECRET Esqueen - dosk, 2/3

  

NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - dosk, 1/3, CWC

  

EL FUEGO MI CORAZON Esqueen - dosk, 3/3


08
października
2017
Krajowa Wystawa w Zabrzu

VICTORIA'S SECRET Esqueen - dosk, 1/2, CWC, Najlepsza Dorosła Suka, Zwycięzca Rasy, BOG 3
Tammy wystąpiła po raz pierwszy w dorosłej klasie i tym samym rozpoczęła Championat Polski. :)

  

NO LIMIT Esqueen - Emma niestety przez swoją tuszę :))) uzyskała ocenę bdb, lokatę 1

Sędzia: Paweł Osak (PL)


07
października
2017
Krajowa Wystawa w Spale

Pennywood Summer Unique - dosk, 1/2, Zw.Młodzieży 

Marvel zakończył Młodzieżowy Championat Polski. :) Sędzia: Izabella Krasowska-Salamon (PL)

 


07
października
2017
Regionalny Konkurs Pracy Tropowców i Posokowców w Kluczborku

Emma czyli NO LIMIT Esqueen (Mandolino x Diana) uzyskała Dyplom I stopnia na Regionalnym Konkursie Pracy Tropowców i Posokowców w Kluczborku - zdobyła 84 pkt/100 oraz 6 miejsce na 11. :) Nasze wspólne wysiłki zostały docenione przez sędziów. Mam tym większą satysfakcję, że SAMA pracuję ze swoimi psami i "bieganie "po polach i lasach nie poszło na marne.

  


02
października
2017
VERSACE DONATELLA Esqueen

Super wieści ze Szwecji! :) Polka czyli VERSACE DONATELLA Esqueen miała wykonane badanie w kierunku dysplazji stawów biodrowych z wynikiem HD A! Bardzo się cieszę. :) 


01
października
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Rydze oraz Specjalistyczna 8 grupy

Jeden z ostatnich występów naszych bliżniaków w klasie młodzieży. Jeszcze tylko wystawa w Poznaniu i Tammy & Motte kończą swoją karierę w tej klasie i rozpoczynają w pośredniej. Uważam, że to był to dla nich bardzo intensywny rok. Motte to aktualnie najbardziej utytuowany pies w naszej hodowli. :)
Na Międzynarodowej wystawie w Rydze Tammy czyli Mł.Zw.Europy 2017 VICTORIA'S SECRET Esqueen wygrała klasę młodzieży: dosk, 1/2, Zw.Młodzieży, CQ (Certificate Quality) CAC oraz Zwycięstwo Rasy. Otrzymała również Kwalifikacje na Crufts 2018 oraz tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Rygi 2017 r. Jest to dla mnie duże wyróżnienie, ponieważ CAC na Łotwie przyznawany jest tylko jeden na płeć, nie tak jak w Polsce w każdej klasie. Tammy wygrała z suczkami dużo starszymi od niej.

 

VENI VIDI VICI Esqueen - dosk, 1/2, Zw.Młodzieży, CQ, CAC!!! BOO (Best of Opposite) oraz Kwalifikacja na Crufts 2018 r., Młodzieżowe Zwycięstwo Rygi 2017 r.
Obydwoje spełnili warunki do otrzymania Młodzieżowego Championatu Łotwy (zgodnie z podpisaną umową-porozumieniem między Polską a Łotwą).
Sędzia: Krzysztof Czechowski

  
Następnego dnia również poszło nam wspaniale.
VENI VIDI VICI Esqueen - dosk, 1/2, Zw.Młodzieży... ponownie CAC! Zwycięzca Rasy, Zwycięzca Specjalistycznej Wystawy w Rydze 2017 r. ORAZ BEST IN SHOW!!! Nie jest to częste, że cockery sięgają po najwyższe lokaty na podium BISa. :)
VICTORIA'S SECRET Esqueen - dosk, 1/2, Zw.Młodzieży

Obydwoje mieli w stawce piękne psy z Litwy, Łotwy oraz Finlandii.
Sędzia: Jolanta Kawecka (PL)

Marvelek - Penywood Summer Unique zajął 2 miejsce w klasie młodzieży oraz poznał swoją siostrę Spotty- Pennywood Summer Breeze. :)

 

Na wystawie był również synek naszego Flamiego... jego kopia. Zidane czyli ZIDANE FLASAOIR Wolpo, który uzyskał 1 lokatę w klasie otwartej i Res. CACIBA. Nadal, po 1,5 roku, to wszystko tak boli i wzrusza gdy widzi się Flamiego żyjącego w jego potomstwie... 


30
września
2017

W dniu 30 września miot N obchodził swoje drugie urodziny. :) To był ostatni miot naszej Diany.

Buziaki dla wszystkich psiaków z tego miotu i ich cudownych właścicieli. Dorotka, Emma, Coco, Pippi, Amy, Baton, Leoś, Speedy oraz... Elli w niebie [*]


29
września
2017

Wszystkie dziewczyny z miotu T znalazły swoich kochających właścicieli i mieszkają już w nowych domach.  Życzę moim maluchom i ich właścicielom wielu lat spędzonych razem.
P.S Piękne imiona im wybraliście. 
THE MIRACLE Esqueen "ROLKA" - mieszka w Sosnowcu Ola Wierzbicka
THE SHOW MUST GO ON Esqueen "MILUSIA" - mieszka w Kętach Beata Dwornik Andrzej Dwornik Andrzej Dwornik
TUTTI FRUTTI Esqueen "TUTTI" - będzie mieszkać w Szwajcarii Anna Pieh-Jankowska
TIME TO SHINE Esqueen "KELSI" - mieszka w Gdynii Alicja Jamer


28
września
2017

Dzisiaj mała Milusia pojechała do swojego nowego domu.  THE SHOW MUST GO ON Esqueen będzie mieszkać w nowymi właścicielami , którzy mieli DAFNE DE ESTRELLA Lastug, siostrę naszej Dami i Diana.  Wszystko zostaje w rodzinie ❤️❤️❤️ powodzenia z mała Milusia, aniołkiem.


26
września
2017

Jako pierwsza z miotu T do nowego domu pojechała TIME TO SHINE Esqueen. Będzie mieszkać w Gdynii z Alą Jamer i jej pięknymi Seterami Szkockimi w hodowli Leonnelka. Powodzenia maluchu!!!

  


22
września
2017

Dzisiaj nasze dziewczyny z miotu w wieku 7,5 tygodnia przeszły testy temperamentu szczeniąt wykonane przez Alutka Grabińska  Szkoła Everest- szczyt porozumienia. Dzięki temu możemy dobrać jak najlepiej konkretnego psa do nowej rodziny pod względem ich temperamentu, charakteru.


22
września
2017

W hodowli mamy dużo powodów do dumy, a oto jeden z nich. :) Trufla czyli UNIQUE Esqueen - córka Emi i HipHopa.
Razem ze swoją właścicielką Alutka Grabińska trenują tropienie ludzi - mantrailing oraz kynoedukacje z dziećmi wczesnoszkolnymi i przedszkolnymi (nie mylić z dogoterapią). 


17
września
2017
Klubowa Wystawa Spanieli i Psów Dowodnych oraz Klubowa Wystawa Wyżłów

Staramy się co roku brać udział w Klubowych Wystawach. Tym razem na polską klubówkę zgłosiliśmy tylko jednego psa.
VENI VIDI VICI Esqueen - dosk, 1, Zw.Młodzieży oraz Młodzieżowe Zwycięstwo Klubu 2017
To już trzecie Mł. Zwycięstwo Klubu w tym roku dla Motte . :) 
Sędzia: Viera Vitkova (SK)

W tym samym dniu Marvelek pojechał z Sarą do Rybnika na Klubową Wystawę wyżłow, gdzie był pokazywany również w klasie młodzieży. Ocena doskonała, lokata 2. Sędzia: Diane-Stewart Ritchie (IRL)

 


17
września
2017
2 x Międzynarodowa Wystawa w Nitrze

NEVER STOP DREAMING Esqueen - ocena dosk, 2 x CAC  Amy rozpoczęła Championat Słowacji. :)

Sędziowie: De Cuyper-Boesmans Viviane (BE) oraz Rafael De Santiago (PR)


10
września
2017
2 x Międzynarodowa Wystawa w Targu Mures (Rumunia)

Wspaniała wystawa, sobotnie finały BIS zorganizowane na zamku, speakerzy w postaci wampirów :) jednym słowem - cudna wystawa, na którą z przyjemnością wrócimy w przyszłym roku.
Tym razem, naszą hodowlę reprezentowała tylko Coco. 
NAVARRA BLUE Esqueen - 2 x CAC, CACIB oraz res. CACIB
Wróciła z tytułem Championa Rumunii. :)
Sędziowie: Petru Muntean oraz Szabo Sandor

  


03
września
2017
Klubowa Wystawa Spanieli w Jovariskes (Litwa)

Esqueen FCI - Najlepsza Hodowla 

Tammy & Motte - 2 miejsce w konkurencji Najlepsza Para Hodowlana 

 

VENI VIDI VICI Esqueen - Motte - dosk, 1/2, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Litwy 2017 r., BIS JUNIOR 2

    

VICTORIA'S SECRET Esqueen - Tammy - dosk, 1/2, Zw.Młodzieży, BOS, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Litwy 2017 r.
NAVARRA BLUE Esqueen - Coco - dosk, 1, CAC, Zwycięzca Klubu Litwy 2017 r.

NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - Dorotka - dosk, 2/2, Res. CAC

 

Sędzia: Catherine-Jacquier Graveleau (hodowla Vaccares)


26
sierpnia
2017
Europejska Wystawa w Kijowie (Ukraina)

Wspaniały, wręcz historyczny moment dla naszej hodowli. :) Nasze cockery po raz pierwszy wzięły udział w Europejskiej Wystawie i muszę przyznać, że poradziły sobie świetnie.
Jako pierwszy, w piątek, wystawiał się rudzielec i rozpoczął naszą dobrą passę. :)
Pennywood Summer Unique - dosk, 1/4, Zw.Młodzieży, Młodzieżowy Zwycięzca Europy 2017 r. (= Kwalifikacja na Crufts 2018 r.) 
W tym dniu nie tylko Marvelek poszalał. :) Tata naszego kochanego Flamiego - Flash wygrał Zwycięstwo Rasy. Wspaniały dzień dla polskich seterów. ♡
Sędzia: Tatjana Urek (SLO)

   

Kolejny dzień spełnił wszystkie moje oczekiwania i marzenia. Naszą hodowlę reprezentowały 3 psy z przydomkiem Esqueen - Tammy, Motte, Dorotka.
VICTORIA'S SECRET Esqueen - dosk, 1/10, Zw.Młodzieży, Młodzieżowy Zwycięzca Europy 2017 r. (=Kwalifikacja na Crufts 2018 r.)
Tammy jest pierwszym kolorowym Cocker Spanielem Angielskim w historii Polski z tym prestiżowym tytułem. Jest to dla mnie podwójna radość, ponieważ została wyhodowana przeze mnie, jest w polskich rękach, wystawiana przez moją Sarę. Ma nie tylko cudną anatomię, ale również wspaniały, cockerowy charakter. Mój kochany przytulas. ♡♡♡

   

NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - dosk, 1/4, CAC, Res. CACIB, VICE ZWYCIĘZCA EUROPY 2017 r. 
Doti zdobyła Res CACIBa za piękną czarną suką, która jest już Mł.Zw.Świata z 2016 roku.
Obie dziewczynki miały wysokiej klasy konkurencje pochodzącą z całej Europy. Dorotka to nasza perełka, doceniona nie tylko przez nas, ale również zdobywająca uznanie u specjalistów rasy.
Mam nadzieję, że ten wynik jest odpowiedzią na wszelkie zarzuty pod adresem naszej DOROTKI (Dorotka ze złotka, w przenośni i dosłownie :)))
Suki sędziowała specjalistka rasy: Barbara Muller z Szwajcarii. 

  

VENI VIDI VICI Esqueen - dosk, 3/7
Pięknie zaprezentował się w europejskiej stawce.
Sędzia: Luis Catalan

Za zdjęcia dziękuję Aleksandrze Janik, Kynoweb, Renacie Brzezińskiej oraz Nezie Jereb :) 


25
sierpnia
2017

Najnowsze zdjęcia naszych maluchów w dziale szczenięta. 

 

Otrzymałam również piękne zdjęcia Lorie - COINTREAU BUBBLES Esqueen, która spędza wakacje w Chorwacji. :)

  


21
sierpnia
2017

Otrzymałam piękne zdjęcia SHADOW CHOCOLATE Esqueen - jednej z dwóch czekolad u nas w hodowli. :) Odi spędza wakacje nad polskim morzem. ♡♡♡ Dziękuję właścicielom za przesłanie zdjęć. 

 

INSTANT MILKA Esqueen aportująca :) Dziękuję za zdjęcia Francoise. 

 

IDOLE D'ARMANI Esqueen - Wiggle :) ♡

 

Pan Leon - NOBEL PRIZE Esqueen, mieszkający w Chicago. ♡


20
sierpnia
2017
2 x Krajowa Wystawa Psów - Legnickie Pole

NEVER STOP DREAMING Esqueen - na podwójnej wystawie krajowej uzyskała dwa razy CWC i tytuł Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie. Zatem, po tym weekendzie Amy potrzebuje tylko jednego CWC do zakończenia Championatu Polski. :) Jestem dumna z niej i całego miotu N. ♡
GRATULACJE SIMONA!
Sędziowie: Dorota Witkowska, Ina Małecka


14
sierpnia
2017

Otrzymałam najnowsze zdjęcia Eris - CANOVA BIANCO Esqueen z jej cudownych wakacji. Pięknie zagania owce. :) ♡♡♡

  


13
sierpnia
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Zakopanem

Na wystawę do Zakopanego zgłosiliśmy tylko Dorotkę, ponieważ reszta naszych psów ma już "wszystko" z Polski... :)
NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - dosk, 1/2, CWC, CACIB, BOS
Dotka wystawiana na 3 wystawach w Polsce wygrała 3 x CWC i zakończyła Championat Polski w najkrótszym możliwym czasie. :) Do tego rozpoczęła Interchampionat C.I.E.
Ze względu na historię Dorotki, jestem jeszcze bardziej dumna z każdego jej sukcesu i pewna, że to dopiero początek. ♡

Sędzia: Leszek Salamon (PL)

 


01
sierpnia
2017

Miło mi ogłosić, że 1 sierpnia w naszej hodowli urodził się ostatni miot po naszej Milce. Tatą został piękny,włoski pies - Napo - Monteregale Action Full Of Affection. :) Mamy 4 biało czarne z podpaleniem suczki. :) 

Dziewczynki mają już swoje T-imiona. :)
THE MIRACLE Esqueen
THE SHOW MUST GO ON Esqueen
TUTTI FRUTTI Esqueen
TIME TO SHINE Esqueen

 

Więcej zdjęć maluchów znajduje się w dziale szczenięta.


29
lipca
2017
Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Będzinie

Kolejna bardzo udana dla nas wystawa. :)
Penywood Summer Unique - dosk, 1, Zw.Młodzieży oraz 3 miejsce w konkurencji Najlepszy Pies Oddziału Będzin.
Marvelek potrzebuje tylko 1 Zw.Młodzieży do ukończenia Młodzieżowego Championatu Polski.
ETERNAL THANK YOU Esqueen - dosk, 1, CWC
Bella zakończyła Championat Polski i jest 15stym championem w Esqueenkach w zaledwie 7 lat. :)
Emma w końcu wróciła na ringi, po swojej pierwszej cieczce wypadł jej włos i trochę to zajęło zanim wróciła do kondycji wystawowej. :/ NO LIMIT Esqueen - dosk, 2/3

Niestety, mamy tylko zdjęcia Marvela z wystawy.

 


28
lipca
2017

Nasze psiaki aktywnie spędzają swoje wakacje. Wypady nad jezioro, w pola, pobyt w Beskidach. Marvel oraz Tammy poznali nowego członka hodowli Bombadee - Alpake o imieniu Leon. :) 

                

 


22
lipca
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Częstochowie

Pennywood Summer Unique - dosk, 3/4

Sędzia: Leszek Salamon (PL)

  


07
lipca
2017

Dzisiaj swoje 9-te urodziny obchodzą nasze siostry miotowe. Suczki, od których wszystko się zaczęło. Dami (DANCING QUEEN Lastug) i Diana (DIRTY DIANA Lastug). Życzę moim kochanym dziewczynom dużo zdrówka na kolejne lata z nami. :) Dziękuję ich hodowcy Anecie Lachendro za cudowne cockery.


05
lipca
2017
Miot T

Nasza podróż do Włoch okazała się bardzo udana. :)
Na początku sierpnia oczekujemy szczeniąt w rzadkim w Polsce umaszczeniu biało-czarnym podpalanym. Mamą zostanie po raz ostatni nasza Milka - CHPL DREAM COME TRUE FOR ESQUEEN Perfekt Partner, a tatą piękny, włoski pies - Napo - Multi CH Monteregale Action Full Of Affection. Oboje rodziców mają wykonane badania w kierunku dysplazji stawów biodrowych - z wynikiem A (wolni od dysplazji), wolni od chorób oczu (PRA) oraz nerek (FN). Są to psy ze wspaniałymi, cockerowymi charakterami, bardzo otwarte do ludzi. 
Szczenięta będą zachipowane oraz odrobaczone, zaszczepione adekwatnie do wieku. W dniu wyjazdu będą posiadać książeczke zdrowia, obszerną wyprawkę i  metrykę na podstawie, której można wyrobić rodowód FCI. Podpisujemy umowę pomiędzy hodowcą a nowym właścicielem psiaka, której warunków przestrzegamy. 

 


02
lipca
2017
Krajowa Wystawa Psów w Szczytnie

Pennywood Summer Unique - dosk, 1, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie
Marvelek rozpoczął Młodzieżowy Championat Polski. :)

Sędzia: Bogusława Szydłowicz-Polańczyk (PL)


25
czerwca
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Bled

NAVARRA BLUE Esqueen - 2 x CAC, CACIB
Coco rozpoczęła Interchampionat i brakuje jej tylko 1 CACa do ukończenia Championatu Słowenii. :)
ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - 2 x CAC
Lotta zdobyła już 3 CACe na Słowenii.
Jestem dumna z moich dziewczyn. :)


19
czerwca
2017

Wspaniałe wieści z Francji. :D Na Krajowej Wystawie w Tuluzie Wiggle (IDOLE D'ARMANI Esqueen) otrzymał kolejne Zwycięstwo Młodzieży. Sędziowała Larisa Ivanova z Rosji. Tydzień później na wystawie w St. Girons ponownie - Zw.Młodzieży oraz Najlepszy Junior w Rasie. Gratulacje!!


19
czerwca
2017

Najnowsze zdjęcia Cassie - CAMPARI ORANGE Esqueen, która stawia swoje pierwsze kroki w Agillity. Dziękuję za zdjęcia Lynne. :)

 

Dorotka z Martynką. ♥ NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen

 

Baton :D NEW STYLE Esqueen i zdjęcie zatytuowane "moje zabawki idą spać ze mną :) " 

Dziękuję właścicielom za przesyłanie zdjęć moich psich dzieci. ♥


13
czerwca
2017

Dzisiaj mija rok od odejścia mojego Flamiczka. Nadal, po roku nie jestem w stanie zebrać myśli, aby napisać coś sensownego. Nie ma słów, które mogłyby opisać straszny ból, złość i pustkę po stracie.

Ebony-Sett FLASHING FLAMENCO [*] 01.02.2012-13.06.2016 

„Śpij piesku, śpij…
już odpocząć trzeba
Może będziesz miał
swój kawałek nieba
Może będzie tam
piękniej niż tu teraz
Może spotkasz tych, których tu już nie ma…
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij
a czas łzy osuszy”

 


10
czerwca
2017
Klubowa Wystawa Cocker Spanieli w Sombor (Serbia)

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w Klubowej Wystawie w Serbii... i na pewno to powtórzymy. :) Zostaliśmy wspaniale ugoszczeni przez organizatorów - na wystawców czekało śniadanie, a po ocenie odbyła się impreza z okazji 20-lecia hodowli Gallinagos. Zabawa była przednia, a atmosfera wspaniała.
Konkurencja również dopisała. Zjechały się cockery z Węgier, Polski, Rosji, Czarnogóry, Macedoni, Czech, Bośni i Hercegowiny, Słowacji, Austrii.
Sędzią był - tak jak przystało na Klubową Wystawę :) specjalista rasy - Michael Masters z Wielkiej Brytani - hodowla Manchela.

Naszą hodowlę reprezentowały 3 młodzieżowe psy. :)
Jako pierwszy pokazał się VENI VIDI VICI Esqueen. Miał w klasie psy z Austrii oraz Serbii. Motte uzyskał ocenę doskonałą, lokatę 1/3, Zw.Młodzieży, a w porównaniu został Młodzieżowym Zwycięzca Klubu 2017. Jego opis zaczyna się od słów ; "Love this dog for his type and balance... " Cieszę się, że udało NAM się wyhodować TAKIEGO psa. ♥

   

Jego siostra nie była gorsza. :) Tammy - VICTORIA'S SECRET Esqueen - dosk, 1/3, Zw.Młodzieży wygrywając z suczkami z Węgier oraz Wielkiej Brytanii.

   

Miałam również ogromną przyjemność zobaczyć na żywo córkę Esme i Lennoxa z miotu C. Lorie mieszka na Węgrzech i ostatnio widziałam ją gdy wyjeżdżała do nowych właścicieli kilka miesięcy temu. COINTREAU BUBBLES Esqueen - dosk, 1/3, Zw.Młodzieży. Gratulacje dla Patrici!

   

Motte i Tammy zajęli 1 lokatę w konkurencji Najlepsza Para Hodowlana.

   
Pękam z dumy. Wszystkie wystawiane przez nas psy wygrały swoje klasy. Cieszę się podwójnie bo wszystkie te psiaki są wyhodowane przez nas.
Na końcu wystąpiliśmy w Grupie Hodowlanej i mimo, że nie wygraliśmy sędzia powiedział do Sary; "love the type of dogs from your kennel"... ESQUEEN ♥♥♥


07
czerwca
2017

Marvel, Tammy i Motte korzystają z wakacji. :) 

    


06
czerwca
2017

Dzisiaj swoje 3 urodziny obchodzi cudowna 10-tka Miot Eternal. Wszystkiego najlepszego dla dzieci Diany i Cevina!  Baffi, Mentos, Rico, Antoś, Nelson, King, Lotta, Inga, Bella, Rózia ♥♥♥


05
czerwca
2017

Otrzymałam najnowsze zdjęcia Polki - VERSACE DONATELLA Esqueen mieszkającej w Szwecji. Dziękuję jej właścicielce, Ylwie za wspaniałą opiekę. :)

 


05
czerwca
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Nitrze

NAVARRA BLUE Esqueen - dosk, 1, CAC, Res. CACIB
Coco rozpoczęła Championat Słowacji. :D

Sędzia: Gabriela Ridarickova (SK)

 


14
maja
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Łodzi

Wielki sukces naszych psów. :)
VENI VIDI VICI Esqueen - dosk, 1/3, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy, BOG 2

Motte wszystkie wnioski do Młodzieżowego Championatu uzyskał na wystawach międzynarodowych.

VICTORIA'S SECRET Esqueen - dosk, 1, Zw.Młodzieży, BOS

 

NAVARRA BLUE Esqueen - dosk, 1/3, CWC
Coco potrzebuje tylko 1 CWC do zakończenia Championatu Polski. :)

  

DREAM COME TRUE FOR ESQUEEN Perfekt Partner - dosk, 1/4, CWC, CACIB
Milka została Championem Polski. :D

  

Motte oraz Tammy wzięli udział w konkurencji Najlepsza Para Hodowlana i uzyskali 3 lokatę.


Sędzia: Linda Volarikova (SK)


13
maja
2017
Klubowa Wystawa Cocker Spanieli w Bac (Słowacja)

Kolejna wystawa, na której nasze psy zostały docenione przez specjaliste rasy. Tego dnia sędziowała Sheila Ewan - hodowczyni Cocker Spanieli z Anglii (hodowla Craigdean).
Ilość zgłoszony cockerów wynosiła 91. Jestem bardzo dumna, że nasze spaniele tak dobrze poradziły sobie w dużych stawkach.
VENI VIDI VICI Esqueen - dosk, 2/6

 

VICTORIA'S SECRET Esqueen - ponownie pokazała klasę i wygrała młodzież. :)
dosk, 1/4, Zw.Młodzieży

  

NAVARRA BLUE Esqueen - dosk, 3/3

  

Wspaniale zorganizowana wystawa z przyjazną atmosferą - coś czego brakuje u nas w Polsce pośród hodowców. :) Gratulacje dla wszystkich zadowolonych uczestników wystawy.
Za zdjęcia dziękuję Vaclav Marsik oraz Klara Kudlova.


01
maja
2017

1 maja Lorie (COINTREAU BUBBLES Esqueen) ponownie pokazała klasę wygrywając dosk, I, Zw.Młodzieży, Najlepszego Juniora w Rasie oraz... BOS na Międzynarodowej Wystawie w Budapeszcie. Gratulacje po raz kolejny. ♡♡♡

 

Brat Lorie, Crimson rozpoczął majówkę w trochę inny sposób. Dziękuję Ewelinie za opiekę nad nim. ♡


29
kwietnia
2017
Wystawa w Budapeszcie oraz Chateauroux

Niezmiernie się cieszę z kolejnego sukcesu córki Esme i Lennoxa - Lorie. :)
COINTREAU BUBBLES Esqueen na wystawie w Budapeszcie uzyskała ocenę dosk, 1, Zwycięstwo Młodzieży oraz została Najlepszym Juniorem w Rasie.

Sędzia: Maria Luise-Doppelreiter

Tym samym spełniła warunki do uzyskania Młodzieżowego Championatu Węgier. Witamy w rodzinie 14-stego championa. :)))
Bardzo mnie to cieszy, ponieważ Lorie wszystkie wnioski do championatu uzyskała u specjalistów rasy (Mina Piljevic, Tamas Jakkel, Maria Luise-Doppelreiter). Gratulacje Patricia!!!

Tego samego dnia we Francji, na krajowej wystawie w Chateauroux debiutowała w klasie młodzieży córka naszej Milki. :) INSTANT MILKA Esqueen uzyskała ocenę doskonałą oraz lokatę 1. Gratulacje Francoise. :)

Sędzia: Dominique Cornet Gougon (F)

 


23
kwietnia
2017
Specjalistyczna Wystawa Spanieli w Monclar de Quercy

IDOLE D'ARMANI Esqueen - dosk, 1, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, BIS JUNIOR 2 

Gratulacje Bea i Pan Samo Zło. :)))

Sędzia: Dominique Cornet Gougon (F)

 


09
kwietnia
2017
Krajowa Wystawa w Zabrzu

VENI VIDI VICI Esqueen - dosk, 1, Zw.Młodzieży. Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy
VICTORIA'S SECRET Esqueen - dosk, 1/2, Zw.Młodzieży
Tammy i Motte spełnili warunki do otrzymania tytułu Młodzieżowego Championatu Polski. :)
NAVARRA BLUE Esqueen - dosk, 1, CWC, Najlepsza Dorosła Suka w rasie

Sędzia: Anna Bogucka (PL)

  


08
kwietnia
2017
Krajowa Wystawa w Nadarzynie

VICTORIA'S SECRET Esqueen - dosk, 1/2, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy
W wieku zaledwie 10 miesięcy wygrała swoje pierwsze zw. rasy pokonując dużo starsze od siebie psy. :)

QUICK DRAW MCGRAW LASTUG Esqueen - Nico na swojej pierwszej wystawie dzielnie wywalczył ocenę doskonałą i lokatę 1 na 2 psy w klasie. :) Gratulacje Justyna!
NAVARRA BLUE Esqueen - dosk, 1, CWC
Coco rozpoczęła Championat Polski. :)

Sędzia: Bogusława Szydłowicz-Polańczyk (PL)


08
kwietnia
2017
Krajowa Wystawa w Kaposvar (Węgry)

Debiut Lorie w klasie młodzieży. COINTREAU BUBBLES Esqueen - córka Esme i Lennox - dosk, 1/2, Zw.Młodzieży
Gratulacje Patricia!
Sędzia: Mina Piljevic (SRB)

Grooming: Atilla Czegledi


08
kwietnia
2017
Regionalny Konkurs Tropowców i Posokowców w Łączy

Gdy inni bawią się na wystawach, ja z Emmą zabawiłyśmy się na konkursach tropowców. :) Był to mój pierwszy konkurs po siedmioletniej przerwie, a Emmy pierwszy w życiu i to z tzw. marszu czyli bez przygotowania.
Próba strzału i odłożenie na maksimum punktów. Duma mnie rozpierała. 
Ścieżka tropowa to było wyjątkowo ciekawe przeżycie i doznania dla Emmy. Rozpoczęliśmy dobrze, jednakże trop był ciekawy i zajmujący do momentu gdy na ścieżce nie pojawiły się... kupy jelenia.  Tak bardzo były interesujące, że Emma co chwila je znajdowała schodząc ze ścieżki tropowej. Ale największa atrakcja dopiero czekała na nas ... głęboki rów wody przecinający ścieżkę
Nie zakończyliśmy ścieżki tropowej czyli fachowo nazywając pracy na otoku, ale jestem BARDZO DUMNA z Emmy. Wspaniale spędzony czas z własnym psem, nowe doświadczenia, nowe znajomości. To początek nowej przygody dla mnie i moich psiaków.

WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Eweliny i Crimsona za towarzystwo. 

   


24
marca
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Bogatić (Serbia)

Penywood Summer Unique - dosk, 1, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy
NAVARRA BLUE Esqueen - dosk, 1, Zw.Młodzieży
VENI VIDI VICI Esqueen - dosk, 2

  

Sędzia: Marta Sipos (SRB)


19
marca
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Katowicach

Debiut Marvelka w klasie młodzieży- Pennywood Summer Unique poskutkował oceną doskonałą i 3 lokatą. :) Marvi był najmłodszy w klasie i nadal zachowuje się - i wygląda :) jak szczeniaczek.

Sędzia: Peter Harsanyi (HU)


18
marca
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Katowicach

Druga wystawa w klasie młodzieży i kolejne sukcesy naszych "bliźniaków". :)
VENI VIDI VICI Equeen - dosk, 1/5, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie
VICTORIA'S SECRET Esqueen - dosk, 1/2, Zw.Młodzieży

  

NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - dosk, 1/2, CWC
Dorotka zdobyła już swoje 2 CWC do Championatu Polski. :D Teraz potrzebuje tylko czasu do zamknięcia ch.pl.

Sędzia: Maria Ceccareli (ITA)


11
marca
2017
Crufts

9-12 marca w Birmingham w Wielkiej Brytanii miała miejsce wystawa Crufts - największa i najważniejsza w tej części świata. W tym roku było zgłoszonych blisko 300 cockerów. Jest to niezwykłe wydarzenie zarówno dla wystawców, hodowców jak również dla oglądających. W tym roku miałam możliwość odwiedzenia Westminster w Nowym Jorku, który zrobił na mnie ogromne wrażenie, ale również Crufts - czyli coś bliżej mojemu sercu. :) 

   

Bazując na angielskich liniach wspaniale było zobaczyć z bliska psy, które podziwiam tylko na zdjęciach oraz hodowców, którzy są dla mnie autorytetem w hodowaniu naszej rasy. W tym roku Zwycięstwo Rasy wygrał zjawiskowy Vinnie - Veratey Vincenzo At Cassom. Tym bardziej się cieszę, ponieważ jest to tata naszego miotu V i psiaków, które z nami zostały - Motte i Tammy.


Ogromne wrażenie zrobił na mnie również Manchela Tiger Tim, Kyna Alber Tatlock, Canigou Rock Star, Kalispell Kingsman, Haradwater Get Lucky At Challowdown oraz biało pomarańczowy, niesamowity pies z mocną kością Cachel Prince Charming of Pearkim JW.
Cieszę się, że mogłam zobaczyć na żywo te psy i całe przedsięwzięcie.

   

Miałam okazję spotkać Pam Mitchell oraz ojca Marvela - Amblin's Sweet William, który skradł moje serce. ♡♡♡


05
marca
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Drzonkowie

Najmłodsze pokolenie Esqueenków zadebiutowało w klasie młodzieży. :)

VENI VIDI VICI Esqueen - dosk, 1/2, Zwycięstwo Młodzieży.
W wieku zaledwie 9 miesięcy i 2 dni Motte rozpoczął Młodzieżowy Championat Polski.

  

VICTORIA'S SECRET Esqueen - dosk, 2/6

  

Pięknie zaprezentowała się również biało-czarna siostra naszej Emmy, która mieszka w Czechach. NEVER STOP DREAMING Esqueen - dosk, 3 

 

Jestem bardzo dumna z moich bliźniaków i pięknej Amy. :)
Sędzia: Bogusława Szydłowicz-Polańczyk (PL)


23
lutego
2017
Ranking Wystawowy w oddziale Będzin

Nasze psy zostały nagrodzone przez będziński oddział za wybitne osiągnięcia wystawowe w 2016 roku. :)
ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen "Lotta" zajęła 4 miejsce na 39 psów w rankingu wystawowym! Została również najlepszym psem z grupy 8. :)
NO LIMIT Esqueen "Emma" zajęła 3 miejsce w kategorii juniorów.
NAVARRA BLUE Esqueen "Coco" zajęła 2 miejsce w kategorii juniorów. Gratulacje dla Coco i Ady! :)
EL FUEGO MI CORAZON Esqueen "Fueniu" zajął 7 miejsca na 39 psów. Gratulacje dla Fuenia i Agnieszki! :)


14
lutego
2017
Westminster

Westminster jest jedną z najstarszych wystaw organizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych. Obecnie jest najbardziej ekskluzywną wystawą w USA i - moim zdaniem - najbardziej prestiżową na całym świecie. Liczba zgłoszeń jest ograniczona ; wynosi ok. 2500 psów. Nie każdy ma możliwość wystąpienia tam ze swoim psem. Organizatorzy zapraszają po 5 psów z każdej rasy, które uplasowały się na lokatach 1-5 w rankingu w roku poprzedzającym wystawę. W Westminster mogą wziąć udział również psy, które posiadają Championaty USA. Zorganizowana (od niedawna) została klasa Bred by Exhibitor (Wyhodowany przez wystawcę), American Bred (z Amerykańskiej hodowli) oraz Open dla psów, które uzyskały 3, 4 lub  5 punktów w major points w roku poprzedzającym.

Sędziowanie różni się od naszych europejskich standardów. Do porównania o Zwycięstwo Rasy (Best of Breed) wchodzą wszystkie zakwalifikowane psy i suki. Po przyznaniu BOB wybierany jest Zwycięzca Płci Przeciwnej (Best of Opposite Sex). Sędziowie mają również możliwość przyznanania tytułów Award of Merits, Winner Bitch, Winner Dog etc. 

To była bardzo oficjalna wersja i opis wystawy. Jak to wyglądało z mojej perspektywy? Odkąd pamiętam moim marzeniem było zobaczenie na żywo tej kynologicznej imprezy. W tym roku miałam możliwość spełnienia tego marzenia i pojechania do Nowego Jorku, aby zobaczyć na własne oczy jak to wszystko naprawdę wygląda. 2 miesiące wcześniej kupiliśmy bilety na wystawę oraz finały Best in Show, które odbywały się tego samego dnia w Madison Square Garden. Cockery zaliczają się do grupy Working dogs, które wystawiały się we wtorek - 14-stego lutego. Będąc na wystawie około 9 rano czekaliśmy na cockery, które miały wejść dopiero o 11. Zaczęłyśmy chodzić po wielkim obiekcie tej wystawy. Było tam kilka stoisk, ale głównie z biżuterią, nie tak jak u nas, z psimi rzeczami (smakołyki,obroże itd). Największe stoisko było z bluzami z logiem westminster i ubraniami, które promują wystawę. Na jednej ścianie były zdjęcia wszystkich Zwycięzców Best in Show do 2016 roku. Uważam to za niesamowity gest od organizatorów w stronę zwycięzców, ponieważ okazuje to szacunek za całą pracę jaką wkładają w to, aby sięgnąć aż po bisa TAKIEJ wystawy. Amerykanie traktują to bardzo poważnie. Widać to było również po tym jak na jednym ze stoisk można było sobie zrobić zdjęcie ze zwycięzcą wystawy z 2016 roku - wyżłem niemieckim o imieniu CJ. Myślę, że śmiało można pokusić się tu o sformułowanie, że to prawdziwy psi celebryta. :) W książce Westminster (do kupienia na wystawie) są wywiady z jego handlerką, zdjęcia z programów telewizyjnych do jakich CJ został zaproszony w ubiegłym roku, a również profesjonalne sesje psiaka z Times Square, One World Observatory. Pies, który wygra BISa na Westminster ma przed sobą świetlaną karierę. :D

   

Przyjrzałyśmy się z bliska psom innych ras i wszystkie były perfekcyjnie przygotowane do wystawy. Nie było wyjątków. Miałam wrażenie, że każdy szczegół wystawy został dopracowany. Jedną część hali zajmowały tak zwane 'boksy' gdzie mogli rozkładać się handlerzy ze swoimi klatkami oraz rzeczami i tam też przygotowywali psy. Widziałam już coś takiego, ale nie na tak dużą skalę. Co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło? Myślę, że to również kwestia mentalności amerykanów ; przygotowując psy na stołach groomerskich do wejścia na ring bardzo chętnie rozmawiali z każdym kto podszedł do psa. Przy niektórych boksach widziałam zdjęcia z ważnych dla tych ludzi wystaw, którzy każdemu chętnie opowiadali o swoich psach, pracy z nimi, a również wystawach. Moim zdaniem jest to bardzo miły gest, ponieważ spotkałam się na polskich wystawach (i nie tylko), że ludzie nawet nie chcą rozmawiać z odwiedzającymi.

Kolejną kwestią, która bardzo mnie zaskoczyła - i to pozytywnie, była oddzielona część koło ringu dla osób wystawiających lub oficjalnych fotografów. Z punktu widzenia handlera jest to fantastyczny pomysł. Dlaczego? Przed ringiem pies powinien się skupić na osobie wystawiającej, zamieszanie wokół ringu zdecydowanie temu nie służy. To również było idealnie dopracowane ; po lewej stronie miejsce dla handlerów z psami, po prawej miejsce dla oglądających. Myślę, że każdy był zadowolony z takiego rozwiązania. Przy ringach stoją krzesła dla zwiedzających, pierwszy rząd krzeseł jest zarezerwowany. Nie wiem jak,kiedy i gdzie się to rezerwowało, ale prawdopodobnie to właściciele psów wystawiających na danym ringu mieli zagwarantowane miejsce. Na ringu rzadko kiedy właściciel wystawia własnego psa. Zatrudnieni są profesjonalni handlerzy, zrzeszeni w organizacji, którzy na dłuższy okres przed wystawą biorą psa do siebie, aby perfekcyjnie przygotować go do występu. Na wystawie owa organizacja miała stoisko, opowiadali mi o tym, że każdy handler ma tak zwany dress code oraz musi mieć samochód, który spełnia odpowiednie wymagania do przewozu psów. Co mnie zaintrygowało to fakt, że w katalogu oprócz nazwisk właścicieli przy nazwie psa widnieje również nazwisko handlera,który tego dnia prowadzi psa. Na końcu opróćz spisu właścicieli jest spis handlerów. Bardzo mi się to podobało. :)

 

Około 11 podeszłyśmy z Adą po ring cockerów, gdzie wcześniej oceniane były wyżły węgierskie. Na szczęście przez zmianę rasy na ringu zwolniły się krzesła przy ringu i mogłyśmy z bliższej odległości podziwiać cockery, które za moment miały wejść. Pierwsza myśl jak je zobaczyłam? Cała stawka była na bardzo wysokim poziomie pod względem amerykańskich standardów (mają tam inny wzorzec cockera opracowany przez AKC), wsród pięknie zaprezentowanych cockerów stał ten jeden. Patrząc na późniejszą fotoleracje z ringu, nawet nie zwróciłabym na niego uwagę ze zdjęć. Natomiast na żywo był jak gwiazda, nie mogłam od niego oderwać oczu. GCH CH Yulietide's Tripping Through Time. Jego handlerką była Lotte z Danii. Rozmawiając z nią poza ringiem dowiedziałam się, że na jakiś czas ten pies przyjeżdża do Europy. Ucieszył mnie fakt, że będę mogła go podziwiać na europejskich ringach. 

W stawce do BOBa stało 10 cockerów, które - w mojej opinii - odznaczały się bardzo podobnymi cechami. Psy amerykańskie, chociaż to ta sama rasa co w Europie, diametralnie różnią się od pokazywanych u nas. Mają zdecydowanie głębsze kątowanie tylnych kończyn (myślę, że odpowiednie słowo to przekątowane), mają generalnie bardzo bujny włos.

  

Były tam psy, które miały nieco krótszy włos ; GCH CH Muckross Cobblestone God Gave Me You oraz Zwycięzca Rasy GCHB CH Majestic's She's Got Whatever "It" Is. Oba psy mimo krótszego włosa były bardzo schludnie (uważam to za najbardziej odpowiednie słowo, ponieważ mam na myśli, że żaden włos nie odstawał, przejścia były idealnie dopracowane, a włosy obcięte "od linijki") przygotowane. Dla jednych dobrze ; dla niektórych nie.

 

Włosy na grzbiecie były dosyć szorstkie, a dłuższe "pióra" :) wyprostowane prostownicą. W czasie gdy jeden pies był oceniany na stoliku, reszta stała na ringu czesana przez pomocników. Fajnie to wyglądało, tak jakby na sukces jednego psa pracowało kilka osób.

Kolejną rzeczą, na którą zwróciłam uwagę był zachowanie sędziów. Nie sprawdzali zębów (to znaczy nie liczyli ich), oglądali tylko czy zgryz jest nożycowy. Cockery prezentowane na tej wystawie same w sobie robią show, a w połączeniu z handlerami jest to super widowisko. Co mi się nie podobało, to zbyt szybkie bieganie psów, wysoko zadzierające głowy i ogonki (chociaż cięte :( ) noszone zbyt wysoko. Natomiast podziwiałam niesamowity kontakt człowiek-pies. Uważam, że europejscy handlerzy mogą się od nich uczyć profesjonalizmu. W tym miejscu mogę wspomnieć również o charakterach tych psów. Będąc na wystawie, a potem bisach nawet mnie przerażał ten wszechobecny hałas. Psy na ringu pomimo zamieszania wokoło pokazywały się zachwycająco. 

Na koniec warto wspomnieć o kulturze wystawców na Westminster. Po wybraniu Zwycięzcy Rasy, każdy inny wystawca podszedł i serdecznie pogratulował zwycięzcy z uśmiechem na twarzy. No cóż, ciekwe czy u nas kiedyś takie zachowanie będzie normą, a nie tylko wyjątkiem?...

Podsumowując: amerykański typ cockerów to nie jest na pewno coś co chciałybyśmy z mamą hodować, ale Westminster jako przedsięwzięcie jest wydarzeniem nie do zapomnienia. Warto uczyć się od amerykanów PROFESJONALIZMU związanego z kynologią. Jeśli ktoś ma jakieś pytania dot. tej wystawy lub całego wyjazdu można do mnie napisać. ;)

Sara


31
stycznia
2017

Otrzymałam wspaniałe wieści z Czech od Simony. :) NEVER STOP DREAMING Esqueen - HD A (wolna od dysplazji stawów biodrowych)


29
stycznia
2017
Krajowa Wystawa w Będzinie

Pierwsza wystawa w Polsce w tym roku okazała się równie udana jak poprzedzające ją: Nitra oraz Lublana. :) Kolejny raz nasze psiaki dały nam powody do dumy, nie tylko ze względu na wyniki, ale również sposób w jaki prezentowały się na ringu. Motte oraz Tammy, którzy pojechali w ramach socjalizacji zachowywali się jak przysłowiowe "ryby w wodzie" co bardzo mnie cieszy. :)

VENI VIDI VICI Esqueen - wybitnie obiecujący, 1, Najlepsze Szczenię w Rasie
VICTORIA'S SECRET Esqueen - wybitnie obiecująca, 1/2

NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - ocena dosk, 1/3, CWC
Dorotka rozpoczęła swój drugi championat dorosły. :)

Pennywood Summer Unique - wybitnie obiecujący, 1, Najlepsze Szczenię w Rasie

Motte,Tammy oraz Marvelek zakończyli swoje występy w klasie szczeniąt. W marcu wkraczają w klasę młodzieży.
Na wystawie w Będzinie nasz Zyguś (AGENT ZIGZAC Coolgang) również wziął udział w wystawie. Razem z Karoliną Kaczmarczyk wygrali Zwycięstwo Dnia. Gratulacje!

Sędzia spanieli: Jolanta Kawecka (PL)
Sędzia seterów: Elena Yeruzalimsky (RUS)


29
stycznia
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Perpignan (Francja)

IDOLE D'ARMANI Esqueen - wybitnie obiecujący, 1, Najlepsze Szczenię w Rasie

Gratulacje Bea i Wiggle! :) 


22
stycznia
2017
Międzynarodowa Wystawa w Lublanie

Powtórzyliśmy wyniki z pierwszego dnia wystawy i tak;

VENI VIDI VICI Esqueen - wybitnie obiecujący, 1, Najlepsze Szczenię w Rasie
Pennywood Summer Uniqe - wybitnie obiecujący, 1, Najlepsze Szczenię w Rasie
NAVARRA BLUE Esqueen - dosk, 1, CAC


21
stycznia
2017
Międzynarodowa Wystawa w Lublanie

VENI VIDI VICI Esqueen - wybitnie obiecujący, 1, Najlepsze Szczenię w Rasie
Pennywood Summer Uniqe - wybitnie obiecujący, 1, Najlepsze Szczenię w Rasie
NAVARRA BLUE Esqueen - dosk, 1, CAC
Coco rozpoczęła Championat Słowenii.

 

Coco i jej tata Mandolino (Della Fiumana Colpo D'Occhio)


15
stycznia
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Nitrze

NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - dosk, 1/2, CAC. Kolejny krok do Championatu Słowacji. :)

Tego dnia również sędziował specjalista rasy - Eva Felszeghyova (SK) Hodowla Drycastle. Jestem bardzo dumna z Dorotki. :)


14
stycznia
2017
Międzynarodowa Wystawa Psów w Nitrze

Sezon wystawowy 2017 r. rozpoczęła nasza Dorotka otwierając Championat Słowacji na wystawie w Nitrze. :)
NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - dosk, 1/2, CAC

Cieszy mnie to bardzo, ponieważ sędziował wieloletni hodowca Cocker Spanieli Angielskich: Pavel Šulcek (hodowla Z Vejminku)

 Archiwum nowości: 20202019201820172016201520142011
Top
Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij