hodowla Esqueen

cocker spaniel angielski

Nowości

02
maja
2024
National Show w USA

Marzenie, które kiełkowało w głowie dłuższy czas zostało spełnione. :) W Europie mamy wystawy światowe i europejskie, które uważane są za jedne z bardziej prestiżowych. W USA oraz w Australii są Nationale konkretnych ras, które w porównaniu do naszych wystaw są prawdziwym świętem rasy.
W 2022 r., wzięłam udział w Nationalu Cockerów w Melbourne, gdzie sędziowała specjalistka rasy z Wielkiej Brytanii i ocena psów i suk była rozdzielona na dwa dni, a cała wystawa kończyła się oficjalnym rozdaniem nagród i poczęstunkiem.
W Stanach Zjednoczonych cało wydarzenie trwało tydzień - był podział na agillity, psy, suki, Best of Breed (również w osobny dzień), a także osobny dzień na szczenięta, weterany oraz pokaz reproduktorów. Zaproszonych było 3 sędziów, którzy wiele lat hodują cockery. Wystawa miała miejsce w przepięknym resorcie w Asheville, a sam ring ustawiony był w hali balowej. Wystawa kończyła się oficjalnym bankietem. :)
Jest to fantastyczna odmiana od naszych wystaw w Polsce, gdzie wystawy są co tydzień, zapraszani są sędziowie, którzy nie mieli często do czynienia z cockerami i znają je tylko z teorii. Ponadto poziom kultuy wystawców w USA zadziwił - co jest raczej smutne, ponieważ kultura, która powinna być normalnością w naszym "sporcie" stanowiła miłą odmianę za oceanem.

Wisienką na torcie było wystawienie naszego Twittera - Esqueen A STAR IS BORN, który jako jeden z niewielu psów na tej wystawie nie mial ciętego ogona :) - Twitter wygrał piękną klasę otwartą w psach kolorowych.
Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i niezwykle cieszymy się z tego osiągnięcia.
Sędziowała Joyce Winkles ze Stanów Zjednoczonych.

  


26
kwietnia
2024
Światowa Wystawa w Zagrzebiu

Zdeycydowanie naszą największą gwiazdą tej światówki był najmłodszy Magnus - Esqueen KEEP THE FLAG HIGH, który wygrał klasę młodszych szczeniąt i tym samym uzyskał tytuł Zwycięzcy Świata Młodszych Szczeniąt 2024 r.

 

Tego samego dnia na "Zwycięstwie Chorwacji" pokazywana była Zoya - Esqueen ISN'T SHE IMPRESSIVE, która wygrała swoją klasę i rozpoczęła Championat Chorwacji!

Ogromne gratulacje dla Michała i Filipa. ♡


20
kwietnia
2024
Międzynarodowa Wystawa w Opolu

Esqueen KEEP THE FLAG HIGH - ocena wybitnie obiecująca, 1, Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie oraz w konkurencjach finałowych BIS BABY 3! Magnusik na swojej pierwszej wystawie rozpoczął Championat Polski Szczeniąt.

Glenbriar Silver Fox - ocena doskonała, 1, CWC, CACIB oraz BOS. Dundee rozpoczął Interchampionat C.I.E. :)

     

Esqueen KONFETTI GIRL zadebiutowała również na wystawie wygrywając swoją klasę - ocena wybitnie obiecująca, 1/3. Lillian rozpoczęła Championat Polski Szczeniąt.

 

Shansart Mary Poppins - ocena doskonała, 2/7, Res. CACIB. Niestety Fisia nie załapała się na żadne zdjęcie z wystawy. :( 


24
marca
2024
Miot L

W dniu 23 marca powitaliśmy na świecie ostatni miot naszej Lary (BURBERRY Esqueen). Dumnym tatą został po raz pierwszy Dundee. Mamy 8 niebiesko srebrnych maluszków - 5 dziewczynek oraz 3 chłopców. ♡♡♡


23
marca
2024
Krajowa Wystawa w Pruszkowie

Glenbriar Silver Fox - ocena doskonała, 1/2, CWC, Zwycięzca Rasy. Dundee rozpoczął dorosły Championat Polski. :)

 

Esqueen ISN'T SHE IMPRESSIVE - ocena doskonała, 1, CWC. Zoya spełniła warunki do uzyskania Championatu Polski. :)

NO LIMIT Esqueen - ocena doskonała, 1, Zwycięzca Weteran. Emma rozpoczęła Polski Championat Weteranów. :)

Pierwszy raz od wyjazdu z hodowli miały okazję spotkać się 3 maluchy z miotu K - Frida (Esqueen KAPI KAPI BARRA), Lillian (Esqueen KONFETTI GIRL) oraz Magnus (Esqueen KEEP THE FLAG HIGH). ♡♡♡


08
marca
2024
Crufts

Wystawa, na którą co roku wracamy z uśmiechem. :) W tym roku po raz pierwszy wzięli udział Dundee, Emma oraz Zoya. Cockery sędziowane były przed wieloletnich hodowców rasy z Wielkiej Brytanii, a ilość spanieli przekroczyła 400 zgłoszeń.

Jako pierwsza występowała nasza najstarsza Emma w klasie weteranów i uzyskała lokatę 4 na 20. ♡

 

Zoya w klasie special working class zajęła 1 miejsce na 4 zgłoszone suczki z Wielkiej Brytanii, Węgier oraz Portugalii. ♡

 


02
marca
2024
Międzynarodowa Wystawa w Rydze

Esqueen A STAR IS BORN - ocena doskonała, 1/3, CAC, CACIB. Twitter otrzymując CAC przyznawany jeden na płeć spełnił wymagania do uzyskania Championatu Łotwy. :)

Sędzia: Zoya Oleynikova

 


27
lutego
2024
Badanie kliniczne oczu (ECVO)

Tuula (Dash Of Magic Fabulous Future), Dundee (Glenbriar Silver Fox) oraz Twitter (Esqueen A STAR IS BORN) odwiedzili Dr.Garncarza w Warszawie na badanie kliniczne oczu. Cała trójka ma zdrowe oczy potwierdzone europejskimi certyfikatami ECVO. :)


16
lutego
2024
2 x CACIB Nitra

CACIB Nitra 16.02
Sędzia: Alessandro Zeppi

Glenbriar Silver Fox - ocena doskonała, 1, Zwycięstwo Młodzieży, CACIB-J, Najlepszy Junior w Rasie, BIS JUNIOR 8 GRUPY - miejsce 3
Esqueen A STAR IS BORN - ocena doskonała, 1/2, CAC, CACIB, BOS
NO LIMIT Esqueen - ocena doskonała, 1, CACIB-Vet, Najlepszy Weteran w Rasie, Zwycięzca rasy

 

 

CACIB Nitra 17.02
Sędzia: Roxana Opris

Glenbriar Sillver Fox - ocena doskonała, 1, Zwycięstwo Młodzieży, CACIB-J, Najlepszy Junior w Rasie
Esqueen A STAR IS BORN - ocena doskonała, 2/3
NO LIMIT Esqueen - ocena doskonała, 1/2

 

 

Emma uzyskała tytuł Championa Weteranów Słowacji, a Dundee ukończył Młodzieżowy Championat Słowacji. :)


27
stycznia
2024
Międzynarodowa Wystawa w Lubinie

Glenbriar Silver Fox - ocena doskonała, 2

Esqueen A STAR IS BORN - ocena doskonała, 2

Esqueen ISN'T SHE IMPRESSIVE - ocena doskonała, 1, CWC

NAVARRA BLUE Esqueen - ocena doskonała, 1, Najlepszy Weteran w Rasie. Coco spełniła wymagania do uzyskania tytułu Polskiego Championa Weteranów.


19
stycznia
2024
Wystawa w Bratysławie

Na pierwszą wystawę w 2024 roku wybraliśmy Zwycięstwo Słowacji z naszą różnorodną ekipą-od najmłodszego członka naszego teamu Dundiego to najstarszej Emmy. :)

Glenbriar Silver Fox - ocena doskonała, Zwycięstwo Młodzieży. Dundee rozpoczął Młodzieżowy Championat Słowacji. 

    

 

NO LIMIT Esqueen - ocena doskonała, 1, Najlepszy Weteran w Rasie, Zwycięzca Słowacji Weteranów 2024 r.

Esqueen A STAR IS BORN - ocena doskonała, 1/2, CAC, Zwycięzca Słowacji 2024 r.

 Sędzia: Darko Drobnjak z Serbii.Archiwum nowości: 20232022202120202019201820172016201520142011
Top
Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij