hodowla Esqueen

cocker spaniel angielski

Archiwum nowości - 2016

24
grudnia
2016

Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku! :) Życzy cała rodzina Esqueen.


20
grudnia
2016

Lublin był naszą ostatnią wystawą w tym roku więc pora podsumować 2016 pod względem wystawowym. Nasze psiaki oraz z naszej hodowli wzięły udział w 59 wystawach w Polsce oraz zagranicą. W tym roku zakończyły Interchampionaty (EL FUEGO MI CORAZON Esqueen & QUEEN OF THE STONE LASTUG Esqueen). Psiaki z naszym przydomkiem wybiegały ważne tytuły Zw.Klubu ; Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Litwy 2016 (NO LIMIT Esqueen), Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Polski 2016 (NAVARRA BLUE Esqueen) oraz nasza Lotta uzyskała podwójne Zwycięstwo Klubu - Polski oraz Litwy 2016. Fueniu na tej samej wystawie otrzymał tytuł Zwycięzcy Klubu Polski 2016. Amy z naszej hodowli (NEVER STOP DREAMING Esqueen) wygrała również Młodzieżowe Zwycięstwo Klubu na Słowacji. Wszystkie te zwycięstwa miały miejsce u sędziów, którzy są hodowcami cockerów z wieloletnim stażem. Emma oraz Locia wygrały Specjalistyczną Wystawę na Litwie - Emma w wieku 12 miesięcy wygrała Zwycięstwo Rasy a Lotta Najlepszą Sukę w Rasie. Psiaki z naszym przydomkiem wystawiały się w Polsce, Chorwacji, Słowenii, Szwecji, Rumunii, Austrii, Francji, Serbii, Bułgarii, Słowacji, Czechach oraz w Niemczech. Zaczynały oraz kończyły championaty różnych krajów, a przy tym uzyskiwały Kwalifikacje na prestiżową wystawę Crufts.
Był to dla nas bardzo udany rok pod względem wystaw. Dziękuję wszystkim właścicielom naszych "dzieci" za pokazywanie ich na ringach z takim powodzeniem. Obie jesteśmy bardzo dumne.
Już planujemy kolejne wystawy na 2017 r . z nowymi planami i nadziejami. :)


11
grudnia
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów w Lublinie

Lublin był naszą ostatnią wystawą w tym sezonie. Psiaki mieszkające u nas oraz z naszej hodowli wzięły w tym roku udział w 59 wystawach dając mi wielkie powody do dumy i motywacje do kolejnych planów. Do zobaczenia w przyszłym roku.

DREAM COME TRUE FOR ESQUEEN Perfekt Partner - ocena dosk 2/3
Sędzia: Andrzej Stępiński (PL)

Pennywood Summer Unique - ocena wybitnie obiecująca, 1
Marvelek ma za sobą już swój debiut wystawowy. :) Sędzia: Patsy Hollings (UK)

 

Za zdjęcia dziękuję Oli Janik i Adzie Sanakiewicz. 


27
listopada
2016
Klubowa Wystawa Spanieli i Psów Dowodnych w Bydgoszczy

Kolejny, bardzo udany dla nas wyjazd. Po tegorocznej klubówce na Litwie nie spodziewałam się takich sukcesów u nas w kraju, jednakże w tym roku wystawy są dla nas szczęśliwe. :) W składzie 9 cockerów wybraliśmy się do Bydgoszczy na święto spanieli. Sędziowała Pani Maria-Louise Doppelreiter - hodowczyni Cocker Spanieli z Austrii pod przydomkiem "vom Osterreichring" z 41-letnim stażem. Tym bardziej jestem dumna, że moje psy tak dobrze wypadły, ponieważ szanuję hodowców, którzy tyle życia poświęcili jednej,ukochanej rasie.

Dziękuję wszystkim moim znajomym za fajną atmosferę oraz organizatorom za bardzo dobrze zorganizowaną wystawę.

Prezentacje naszej hodowli zaczął nasz najmłodszy Motte - VENI VIDI VICI Esqueen ♡ - wybitnie obiecujący, lokata 1/2 z przepięknym opisem. 
Jego siostra ogromnie spodobała się sędzinie i tak; VICTORIA'S SECRET Esqueen ♡ "Tammy" wybitnie obiecująca, lokata 1/2, Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie oraz BIS MŁODSZYCH SZCZENIĄT! Tammy została najlepszym młodszym szczenięciem całej wystawy. :) Otrzymała również kwalifikacje na Najlepszy Ruch oraz Najlepszą Głowę (konkurencje organizowane na Klubowych Wystawach) w wieku 5,5 miesiąca. Moja mała gwiazda. :)

AGENT ZIGZAC Coolgang ♡ - ocena dosk, 1, CWC 

 

Moje największe zaskoczenie. :) Nasz Fueniu - EL FUEGO MI CORAZON Esqueen ♡ - ocena dosk, 1/5, CWC, Zwycięzca Klubu 2016, BOS! W klasie championów występował też psiak z miotu Q - QUALITY QUESTION LASTUG Esqueen , który zajął 4 lokatę z oceną doskonałą. Gratulacje dla dzielnej Dorotki. :) 

 

Teraz pora na naszą największą gwiazdę. Coco - NAVARRA BLUE Esqueen ♡ - ocena dosk, 1/4, Zwycięstwo Młodzieży, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu 2016 r., Najlepszy Junior, Zwycięzca Rasy, BIS JUNIOR (Najlepszy Młodzieżowy pies wystawy) oraz BIS IV!  W tej samej klasie zgłosiliśmy też naszą "łysą" po cieczce Emmę, która za siostrą zajęła 2 lokatę.

  

Nasza Locia - ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen ♡ - zdobyła swoje drugie zwycięstwo klubu w tym roku. :) dosk, 1/4, CWC, Zwycięzca Klubu 2016 r! Jestem dumna z mojego brzydkiego kaczątka. :) 

   

DREAM COME TRUE FOR ESQUEEN Perfekt Partner - jak zawsze lokata 2 :D 


20
listopada
2016
...

08.11.2016 zginęła tragicznie pod kołami samochodu sunia z miotu V -VERA WANG Esqueen (Scooby -Chrupka ) [*]


13.11.2016 W wieku 13 miesięcy, w strasznych cierpieniach przeszła za Tęczowy Most piękna Elli ❤ NO ONE LIKE ME Esqueen . Została otruta. Wiadomość od jej właścicielki Pani Eweliny: 

"OSTRZEŻENIE DLA WŁAŚCICIELI PSÓW

Wczoraj ze łzami w oczach przyszło mi, oraz dwójce moich dzieci pożegnać członka mojej rodziny, jakim była moja najukochańsza Cocker Spaniel NO ONE LIKE ME ESQUEEN, pieszczotliwie nazywana Elka, Elusią.Miała 13.5 miesiąca.
Spacer z psem, w sobotnie południe, okazał się być felernym i gorzkim w smaku.Chwila nieuwagi, i Elka coś podjadła.Wymioty, osłabienie, drgawki, nierówny oddech, zatrzymywanie akcji serduszka, skoki temperatury, UTRATA ŚWIADMOŚCI. Pomimo ratowania przez weterynarza, kroplówek i nocy spędzonej w szpitalu dla zwierząt moja Elka odeszła za tęczowy most drugiego dnia, czyli wczoraj 13.11.2016,Zdecydowanie za wcześnie.
ZA WCZEŚNIE.

Otóż okazuje się, że Elka nie była jedynym spanielem, który ucierpiał podczas sobotniego spaceru.Spaniel rudasek z klatki obok, również walczy o zdrowie i życie, jest na kroplówkach.Jego właściciele znaleźli to, czego najadł się ich pies, a ja śmiem twierdzić , że jest to dokładnie to samo co zabiło moją Elkę, bo objawy są identyczne.Elka jednak zwymiotowała dopiero po kilku godzinach, natomiast rudasek praktycznie od razu, więc inna dawka trucizny została wchłonięta.Nie jest to pierwszy raz, kiedy rudasek ma te objawy, poprzednim razem udało się go jednak uratować.Trucizną były jakieś czarne kuleczki, zawinięte w papier toaletowy, a całość była owinięta w skórkę po kiełbasie.NIE BYŁO TO WIĘC PRZYPADKOWE!!!
Mieszkamy w Sosnowcu Środuli, na ulicy Wita Stwosza.
Policja została poinformowana.

AKTUALIZACJA:Rudasek również odszedł za tęczowy most."


20
listopada
2016
CAC w La Manc (Francja)

Kolejna dziewczynka z naszych najmłodszych miotów miała swój debiut wystawowy. Kopia swojej mamy - Mała Milka - INSTANT MILKA Esqueen pięknie się prezentując otrzymała ocenę wybitnie obiecującą i lokatę 2. :) Opis w języku angielskim:

"Pretty subject, beautiful head, excellent expression. Good length of ears, good teeth, excellent angulation before rear, excellent bones and feet. Excellent top, excellent rib cage, beautiful quality of coat, excellent look".

Gratulacje Francoise & Mila! :)


20
listopada
2016
CACIB Tarbes (Francja)

"Pan Samo Zło" :) IDOLE D'ARMANI Esqueen ponownie został Najlepszym Szczenięciem w Rasie. Sędzia: M. Goubie (F)

Gratulacje Bea & Wiggle. :)


19
listopada
2016

Powtarzając słowa pewnej hodowczyni : Hodowla to nie jest droga usłana rózami, niestety...często są one bardzo kolczaste... Ale wiedzą to tylko Ci, co przez to przeszli.

Zaczęliśmy ten rok z mnóstwem pomysłów i nadziei. Trzy wymarzone, zagraniczne mioty, mnóstwo wystaw, treningów i planów. Marzenia zgasły, gdy 13 czerwca odszedł ukochany pies mojej córki pozostawiając pustkę w sercu, której nie potrafi wypełnić żaden pies. Świat się dla nas zatrzymał, ale pokładając nadzieję w naszych miotach żyłam dalej.

Nasza „zła passa” zaczęła się gdy do nowych domów wyjechały chłopaki z miotu C. Charlie Junior – CHAMPAGNE COOLER Esqueen – dostałam wiadomość od jego właścicielki Marty, że słabo się czuje; kuleje, źle,szybko oddycha. Podejrzenie zapalenia płuc. Wszystko rozegrało się w ciągu weekendu. W ten pamiętny poniedziałek 12 września po wiadomości o zapaleniu płuc okazało się, że Charlie Junior ma 20 % na przeżycie, a w zasadzie weterynarze nie dawali mu żadnej szansy przeżycia. Niestety stało się najgorsze ; weterynarze zrobili mu punkcje płuc i Charlie wykrwawił się wewnętrznie. Zdarzyło się to po raz pierwszy w mojej hodowli, nie potrafiłam zebrać myśli mając u siebie jego rodzeństwo, które świetnie się czuło. Tydzień później Lynne, która kupiła od nas Brodie – CUBA LIBRE Esqueen napisała to samo! Kulenie, popiskiwanie, Brodie nie chce jeść. Już przypuszczałam co się dzieje z następnym chłopcem z tego miotu. Poprosiłam Lynne, aby natychmiast pojechała do weterynarza i aby nie robili mu zastrzyków. Niestety objawy nie pasowały do żadnej choroby nam znanej! Na drugi dzień Brodie miał zrobioną transfuzje krwi, gdyż miał tak silną anemię, że cudem przeżył noc. Po transfuzji czuł się lepiej, ale za kilka dni ponownie było gorzej. W hodowli był jeszcze jeden chłopiec – CRIMSON SUNSET Esqueen, który przeżył zalewowe zapalenie płuc.

W czasie tych zdarzeń przypomniała mi się z wiedza z Kursu Asystenckiego o chorobach sprzężonych z płcią. Wykonałam wiele telefonów i napisałam kilka maili do mądrzejszych, z większym doświadczeniem hodowców i weterynarzy. Większość sugerowała Hemofilię. Pani weterynarz obsługująca moją hodowlę zaproponowała badania w kierunku Hemofiilii. Badaniu poddałam jako pierwszego Crimsona. Po tygodniu oczekiwania, które wydłużało się niemiłosiernie otrzymałam wynik,  że nasz chłopczyk ma Hemofilię typu A (brak czynnika VIII). Bezzwłocznie poinformowałam o tym wyniku właścicielkę Brodiego i razem doszłyśmy do wniosku, że lepiej, aby Brodie wrócił do nas i był pod opieką mojego weterynarza.

Zaczęła się walka o Crimsona oraz Brodiego, który był już u nas. Utrzymując kontakt z właścicielami psiaka chorego na Hemofilie typu A w Anglii trzymałam się tego, że psy z tą chorobą mogą normalnie żyć. Trzy letni Baggins (Cocker w UK) ma się dobrze, ale oczywiście stosowane jest leczenie; w chwili gdy źle się czuje, obniża mu się poziom czynnika VIII, podają mu Krioprecypitat. Zdecydowałam się kupić w Banku Krwi w Mikołowie to samo oraz osocze. Na wszelki wypadek. Crimson i Brodie bawili się całymi dniami, ale bardzo pilnowałam, żeby się nie uderzyli zbyt mocno, ponieważ mogło by to doprowadzić do wewnętrznych krwawień.

Muszę napisać, że mało kiedy zdarzają się tak energiczne szczenięta. Biegali za zabawkami, gryźli mnie w nos :))) i mieli w sobie tyle wigoru, jakby wiedzieli, że mają mało czasu i trzeba cieszyć się życiem. Może to głupie i idealizuje zachowania psie, ale właśnie tak to rozumiałam.

Robiłam im regularnie badania krwi, a gdy coś było nie tak od razu konsultowałam to z moją Panią weterynarz, której wiele zawdzięczam. Niestety Brodie po sterydach miał gorsze wyniki. 11 października konieczne było podanie Krioprecypitatu (czynnik VIII, którego brakuje w krwi). Poprawa trwała tydzień. 18 października po południu Bronuś źle się poczuł. Gdy chciałam go przytulić, wziąć na ręce, okropnie piszczał. Widać było, że wszystko go bolało. 19 października z samego rana pojechałam do weterynarza podać mu kroplówkę, witaminy, osocze, ale było za późno. Stracił świadomość, nie reagował na nic. Miał wylew wewnętrzny do mózgu i potwornie cierpiał. Odszedł 19 października o  19:46  łamiąc mi serce, jego właścicielce Lynne oraz ludziom, którzy wspierali nas do końca ; Paul & Wendy Sutton właściciele Bagginsa.

Z trzech chłopców został Crimson, który ma się bardzo dobrze. Ma wspaniały charakter, kocha ludzi. Cieszę się każdym dniem z nim, daje nam dużo radości.

Postanowiłam napisać o tym. Wiem, że wielu hodowców już dawno uśpiło by chłopaków – dla mnie jest to nieludzkie. Nie potrafiłabym odebrać życia psom, które cieszą się i bawią. Dlatego też dalej walczymy o Crimsona. Skontaktowałam się z dr. Kemilew, który podaje komórki macierzyste w Warszawie. Opisałam całą sytuację, dał mi nadzieję, że spróbujemy zawalczyć o Crimsona. Ale Crimson musi mieć rok. Zatem czekamy.

Chcąc wyjaśnić skąd w tym skojarzeniu pojawiła się hemofilia zrobiłam badanie genetyczne mamie miotu i jej miotowej siostrze. QUEEN OF THE STONE LASTUG Esqueen oraz QUICKSILVER LASTUG Esqueen – obie nie są nosicielkami hemofilii.(wyniki do wglądu w hodowli)

Piszę o tej chorobie, ponieważ w najgorszych momentach dla nas nie było nic wiadomo – nawet literatura na ten temat jest uboga. Hemofilia psia jest pomijana, mało osób o niej wie. W dużej mierze szczenięta z hemofilią w hodowlach są usypiane, ja jednak podjęłam inną decyzje bez wględu na konsekwencje.

Trzeba walczyć i cieszyć się każdym dniem.

 


14
listopada
2016

Dziękujemy wszystkim właścicielom naszych psiaków za przesyłanie zdjęć naszych podopiecznych.   Serce rośnie, gdy widzi się je tak szczęśliwe.

ETERNAL HEARTBREAKER Esqueen - Bafi na wakacjach. ♡

Benio i Baton w letniej scenerii. :) Benio (ESCORIAL MI CORAZON Esqueen) i Baton (NEW STYLE Esqueen).

  

 Modelka Coco :) NAVARRA BLUE Esqueen.

 

Piękna Dorotka  NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen

 

Fueniu z Amirą. EL FUEGO MI CORAZON Esqueen.

Juleczek ze swoim kolegą. ECLIPSE HEY JUDE Esqueen.

Kiwi mieszkająca w Szwecji - VIVIENNE WESTWOOD Esqueen.

 

Lotta - ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen.

INSTANT MILKA Esqueen ♡ ♡ ♡

Pan Nelson na włościach. :) ETERNAL ROCK & ROLL Esqueen.

Słodka Polka mieszkająca w Szwecji. Versace Donatella Esqueen. 

Nasza Suzie z małą Lilą. :) QUICKSILVER LASTUG Esqueen

Tosia i Rózia. :) Tosia to VIVA LA VIDA Esqueen oraz Rózia - ETERNAL FOR YOU LIFE Esqueen. ♡


13
listopada
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów w Kielcach

NAVARRA BLUE Esqueen - ocena dosk, 1/7, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie. Coco zakończyła Młodzieżowy Championat Polski 
DREAM COME TRUE FOR ESQUEEN Perfekt Partner - ocena bdb, 4/5

Sędzia: Stanisław Firlik (PL)


12
listopada
2016
Wystawa w Rattvik (Szwecja)

Kolejny udany debiut miała suczka z miotu V -  Versace Donatella Esqueen zajęła 2 lokatę w klasie szczeniąt. Opis w języku ang: "Excellent head and expression, excellent proportions, moves with excellent step, could be a bit more confident in the ring but has a nice temperament, very promising."

Sędzia: Kari Granaas Hansen 

Gratulacje dla małej Polki i jej właścicielki Ylwy!


12
listopada
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów w Kielcach

NAVARRA BLUE Esqueen - ocena dosk, 3/6
DREAM COME TRUE FOR ESQUEEN Perfekt Partner - ocena dosk, 3/6

Sędzia: Petra Junehall


05
listopada
2016
Międzynarodowa Wystawa w Bratysławie

EL FUEGO MI CORAZON Esqueen - ocena bdb, 2


30
października
2016
Halloween


30
października
2016
Krajowa Wystawa w Castres (Francja)

Otrzymałam kolejne, dobre wiadomości wystawowe, tym razem z Francji. :) Syn Milki oraz Scotta miał swój debiut - IDOLE D'ARMANI Esqueen - wo, 1, Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie

Sędzia: Mme RAULT (F)

Gratulacje Bea i Wiggle!!! 


30
października
2016
Marvel w jesiennej scenerii :)

  


29
października
2016
Wystawa w Mjölby (Szwecja)

Jako pierwsza z miotu V swój debiut wystawowy miała Kiwi w Szwecji. :) VIVIENNE WESTWOOD Esqueen zajęła lokatę 4 na 7 z przepięknym opisem.

Opis w języku angielskim: "5 months with very pleasing overall, beautifully well shaped feminine head, excellent topline, slightly prominent shoulder, well-formed chest, excellent hindquarters, promising coat, moves with good length of stride."

Gratulacje dla właścicielki Annici. ♡

 


23
października
2016
Urodziny miotu MI CORAZON

23 października swoje 6-te urodziny obchodziły psiaki z mojego pierwszego, ukochanego miotu. Wszystkiego najlepszego dla całej mojej 9-tki: Emi, Tosia, Fueniu, Frodo, Willy, Dyzio, Tinuś, Amiczek i Beniu. :)  


20
października
2016
Urodziny miotu S

W październiku obchodzimy podwójne urodziny. :) 20 października swoje 4 urodziny obchodził mój drugi miot - S. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich psiaków; JoCo, Figo, Frodo, Odi, Beauty, Sofcia. ♡♡♡


16
października
2016
Krajowa Wystawa w Jeleniej Górze

NEVER STOP DREAMING Esqueen - dosk, 1, Zw.Młodzieży, NJwR, BOS . Kolejny krok do Młodzieżowego Championatu Polski. :) 

Sędzia: Aleksander Skrzyński (PL)


16
października
2016
Budessieger Show w Dortmundzie

NAVARRA BLUE Esqueen ♡ Coco ♡ dosk, 4/6
ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen <♡ Lotta ♡ dosk. 4/9

Sędzia: Shharat Sharma (IND)

.


15
października
2016
Krajowa Wystawa w Jeleniej Górze

NEVER STOP DREAMING Esqueen - dosk, 1, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie

Amy rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski. :) Gratulacje dla właścicielki Simony. Bardzo się cieszę. ♡ ♡ ♡ 

Sędzia: Piotr Król (PL)


12
października
2016

Wszystkie szczenięta z miotu I oraz V znalazły kochające domy. ♡♡♡ Więcej informacji w dziale; Mioty.


09
października
2016
Krajowa Wystawa w Zabrzu

AGENT ZIGZAC Coolgang - ocena dosk, 1/2, CWC, Najlepszy Dorosły Pies w Rasie
Zyguś zakończył dorosły Championat Polski. :)
NAVARRA BLUE Esqueen - ocena dosk, 2/2

Sędzia: Małgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)


08
października
2016
Międzynarodowa Wystawa w Czeskich Budejowicach

NEVER STOP DREAMING Esqueen - ocena dosk, 1/3, Zw.Młodzieży

Ogromne gratulacje dla właścicielki Amy - Simony! Jesteśmy bardzo dumne. :)

Sędzia: Petr Studenik (CZ)


30
września
2016

30 września urodziny obchodził mój miot marzeń po Dianie i Mandolino. ♡♡♡ Wszystkiego najlepszego dla całej 9-tki z tego miotu: Emma, Amy, Coco, Dorotka, Pippi, Elli, Speedy, Baton oraz Leoś! Dziękuję ich właścicielom za wspaniałą opiekę nad moimi wychowankami. 


25
września
2016
Specjalistyczna Wystawa Spanieli w Jovariskes (Litwa)

Drugi dzień wystawy na Litwie okazał się dla nas jeszcze bardziej udany niż poprzedni. :) Na specjalistyczną wystawę zgłosiliśmy dwie nasze Esqueenki, które dały nam duże powody do dumy.

NO LIMIT Esqueen - ocena doskonała, 1/2, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, ZWYCIĘZCA RASY, Zwycięzca Specjalistycznej Wystawy. ♡  W konkurencjach finałowych: Najlepszy Junior na wystawie (BIS JUNIOR) i drugi najlepszy pies wystawy (Best in Show II). Emma zakończyła swój Młodzieżowy Championat Litwy oraz przywiozła z podróży niezwykle ważną dla mnie pamiątkę ; rozetę ufundowaną przez sędziego Philipa Young z Angielskiego Klubu Spaniela.

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - powtórzyła swój sukces z dnia poprzedniego. Pokonując suczki ze wszystkich kolorów otrzymała tytuł ; Najlepsza Suka Cocker Spaniel Angielski! 

I jak tu nie być dumnym...? :)

 


24
września
2016
Klubowa Wystawa Spanieli w Jovariskes

Po zeszłorocznej bardzo udanej wizycie na Litwie zdecydowałyśmy się kolejny raz zgłosić nasze psy na tę Klubową wystawę. Wspaniała atmosfera i bardzo dobra organizacja przyciągają coraz więcej zagranicznych wystawców. W tym roku oceniali spaniele hodowcy Cockerów - Susan Young, a kolejnego dnia jej mąż Philip Young. Oboje prowadzą hodowlę Canyonn.

Szczerze "mówiąc" kompletnie nie spodziewałam się, że nasze psiaki tak dobrze wypadną. Sara bardzo chciała jechać więc zabrała 4 nasze cockery ; Emme, Lottę, Milkę oraz Zygusia. Z takich opisów i wyników można być bardzo dumnym. :) 

NO LIMIT Esqueen "Emma" ocena doskonała, 1/2, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Litwy 2016

Opis: "nice head and expression, good legs and feet, nice body, good reach of legs, very good topline, lovely presentation, super coat, good balanced and moving"

    

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen "Lotta" ocena doskonała, 1/2, CAC, Zwycięzca Klubu Litwy 2016!

Opis: "nice balanced, good head, lovely eye, prefer darker eye, good legs and feet, good front and deep body, nice shoulder, good reach, very happy movement and temperament"

 

AGENT ZIGZAC Coolgang "Zygzac" ocena doskonała, 1, CAC - rozpoczęty Championat Litwy!

Opis: "beautiful head and expression, good, dark eye, good balanced head, good legs and feet, need more maturity, nice movement - sound and happy, good top line"

 

DREAM COME TRUE FOR ESQUEEN Perfekt Partner "Milka" ocena doskonała, 2/4, R. CAC!

Opis: "sweet head, dark eye, nice expression, good legs and feet, prefer more front, deep body, nice temperament, well moved, nice top line, good type"

   


11
września
2016

Kolejna bardzo dobra wiadomość dla nas. Tym razem nasze psiaki zostały przebadane pod względem dysplazji stawów biodrowych:

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen HD A - wolna od dysplazji

AGENT ZIGZAC Coolgang HD A - wolny od dysplazji


10
września
2016
Krajowa Wystawa w Chorzowie

NAVARRA BLUE Esqueen - ocena doskonała, 1/5, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Finalista Bis Junior 

Coco potrzebuje jeszcze tylko jednej wystawy do ukończenia Młodzieżowego Championatu Polski! :)

Sędzia: Małgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)


04
września
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów w Białymstoku

Kolejna, bardzo udana wystawa już za nami. Tym razem nasza Emma poszalała. 

NO LIMIT Esqueen - ocena doskonała, 1/2, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie i tym samym mamy drugą Młodzieżową Championkę Polski z tego miotu. Jestem bardzo szczęśliwa i dumna. :)

Sędzia: Tina Peixoto (P)


21
sierpnia
2016
Krajowa Wystawa 8 grupy w Sopocie

NAVARRA BLUE Esqueen - ocena doskonała, 2/3

Sędzia: Renata Niklasiewicz (PL)


21
sierpnia
2016
Krajowa Wystawa w Nowym Sączu

NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - ocena doskonała, 2/2 

Sędzia: Tomasz Borkowski (PL)


15
sierpnia
2016

Nasz Marvelek od dzisiaj jest już z nami. Długie oczekiwanie na tego rudzielca sprawiło, że cała nasza rodzina już nie mogła się doczekać, kiedy do nas przyjedzie.
Dziękuję Agnieszka Kęska i Adrianna Antas ,że byłyście ze mną i Sarą. ♡

 

Dziękuję za piekne zdjęcia Adzie Antas. Wszystkie fotki są w galerii Marvela.


14
sierpnia
2016
Krajowa Wystawa Psów w Bytomiu

NO LIMIT Esqueen - ocena doskonała, 1 w konkurencji 2, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy! Niestety ze względu na nasz wyjazd na Węgry, Sara z Emmą nie zostały na finały.

Sędzia: Grzegorz Weron (PL)

   


13
sierpnia
2016
Klubowa Wystawa Cocker Spanieli w Malacky

NEVER STOP DREAMING Esqueen - ocena doskonała, 1/3, Zw.Młodzieży, BOS, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Słowacji 2016

Jestem ogromnie dumna z tego osiągnięcia Amy, ponieważ Klubowe Wystawy traktuje jak święto naszej rasy. Słowackie (miałam przyjemność brać w niej udział rok temu) oraz czeskie zawsze cieszą się dobra organizacją, a przede wszystkim znakomitą obsadą sędziowską. W tym roku cockery oceniał hodowca z wieloletnim stażem - Petr Studenik - hodowla Black Petrs.

Ogromne gratulacje dla właścicielki Amy - Simony Fiserovej. ♡

Fot: Mykola Nevrev


07
sierpnia
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów w Zakopanem

Otrzymałam wspaniałe wieści z Międzynarodowej Wystawie w Zakopanem. Nasza Dorotka wygrała 3 raz w klasie młodzieży, co oznacza, że mamy pierwszego Młodzieżowego Championa Polski w miotu N. Ponadto Dotka wygrała Zwycięstwo Rasy spośród wszystkich dorosłych cockerów. Bardzo się cieszę!

NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - ocena doskonała, 1/3, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, Zwycięzca Rasy 

Sędzia: Leszek Siejkowski (PL)


30
lipca
2016
Zawody groomerów

Patrycja Olszańska razem z naszą Lottą (ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen) wzięły udział w VII Masters Grooming Show by Bio-Groom. Razem zajęły 3 miejsce w kategorii Spaniele i Setery - klasa otwarta.

Gratulacje dla Patrycji, która okiełznała niesforny włos Lotki. :)

    

 

Przed/Po:

 


29
lipca
2016
Marvel - Pennywood Summer Unique

Po zdarzeniach, które miały miejsce w czerwcu nie byłam pewna czy będę w stanie jeszcze patrzeć na Irlanda w naszym domu. Ból i rany nie do zagojenia w sercu, które zostały z 13 czerwca nie dają o sobie zapomnieć, ale niestety życie idzie dalej. Zakochana po uszy w Seterach zdecydowałam się, że muszę poszukać nowego irlanda dla nas mimo, że już wcześniej rozglądałam się za przyjacielem dla Flamiego.

Trafiłam na węgierską hodowlę Pennywood, gdzie urodził się ich pierwszy miot. Przepiękna suczka - (HJCH, HCH) Sangarah Penelope, która pochodzi z Węgier, z bardzo udanego miotu (jej brat jest Mł.Zw.Europy, a siostry odnoszą sukcesy na europejskich ringach) została pokryta psem mieszkającym w Anglii - Amblin's Sweet William. Pies o cudownym charakterze i urodzie. Na Crufts w 2014 zajął 2 lokatę na 22 psów w klasie Yearling oraz 1 lokatę na 17 psów w klasie Undergraduate. Rodowód łączy najlepsze linie angielskie oraz występuje inbred na wybitnego psa Caskeys Concept At Aiobheanne, który zostawił po sobie wiele pięknych dzieci. 

Moja miłość do angielskich linii spowodowała, że z ciekawości zapytałam czy jeszcze są jacyś wolni chłopcy. Gdy Anett odpisała, że tak, wiedziałam, że jeden będzie z nami. Razem z mamą zdecydowałyśmy się pojechać do Komarom, żeby zobaczyć i wybrać jednego psiaka dla nas. Gdy weszłam do szczeniąt jeden od razu zwrócił moją uwagę. Był po prostu inny. Później gdy dokładniej zaczęłyśmy oglądać szczenięta, okazało się, że ten pierwszy, którego zobaczyłam to mój ulubiony zielony chłopak ze zdjęć. Największy rozrabiaka. :) 

W przyszłym tygodniu zamieszka z nami, ale już oficjalnie mogę powiedzieć, że jest MÓJ. Marvel - Pennywood Summer Unique, zamieszkał już w naszych sercach, a już za kilka dni - w naszym domu.

Sara

  

Rodowód:

Amblin's Sweet William

BVA/KV Hip Score 4/4, PRA rcd clear

SH CH Copper's Champagne On Ice At Aoibheanne J.W SH CH Caskeys Concept At Aiobheanne J.W Caskeys Presuader From Amberlight
SH CH Dunnygask Ginger Spice At Caskeys
WW 08 Balintyne Copper's Home N Dry SH CH Caskeys Vaguely Scottish J.W
SH CH Classic Red Aniara
Amblin Acquiescance SH CH Thenadara Don Corleone Scarletti Smooth Criminal
Green Paige of Thenadara
Amblin It Wasn't Me Danaway Country Boy J.W
Atlanta Hawk From Amblin

HJCH HCH

Sangarah Penelope

SH CH Kerryfair Snow Fox J.W Reddins Oban Reddins Nolan
Reddins Alice
SH CH Outfoxed By Kerryfair J.W SH CH Caskeys Concept At Aoibheanne J.W
IR SH CH Wendover Hero

HJCH HCH 

Sangarah Conspiration

SH CH Caskeys Concept At Aoibheanne J.W Caskeys Presuader From Amberlight
SH CH Dunnygask Ginger Spice At Caskeys
INTCH SH CH Shandwick Obsession SH CH Scotleslaw Jackson At Lynwood J.W
Shandwick Reason To Believe

 


26
lipca
2016

Szczenięta z miotu Milki i Scotta powoli wyruszają do swoich nowych domów. Jako pierwszy wyjechał Imprevu, który u swoich właścicieli otrzymał imię Graduś. Zamieszkał w Andrychowie z cudowną rodziną. Kilka dni później przyszedł czas na naszego "faworyta" - Irresistible - "Oti", który  pojechał stosunkowo nie daleko od nas - do Tychów. Natomiast dzisiaj przyszła kolej na naszego biało-czarnego księcia, który wyruszył w nieco dalszą podróż - do Holandii.

Graduś, Oti, Twister - szczęśliwego życia skarby u boku swoich ukochanych właścicieli.


25
lipca
2016

Otrzymaliśmy bardzo miłą wiadomość z Genomii ; EL FUEGO MI CORAZON Esqueen został przebadany na postępujący zanik siatkówki (PRA) z wynikiem czysty! N/N clear. :) Gratulacje dla właścicielki.


23
lipca
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów w Częstochowie

Nasza Coco rozpoczęła w pięknym stylu Młodzieżowy Championat Polski otrzymując swój pierwszy "duży" wniosek. Cieszy mnie to podwójnie, ponieważ konkurencja w tej klasie była naprawdę silna. :)

NAVARRA BLUE Esqueen - ocena doskonała, 1/7, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie
AGENT ZIGZAC Coolgang - ocena doskonała, 1/2, CWC
ETERNAL THANK YOU Esqueen - ocena doskonała, 1, CWC

Sędzia: Tatjana Urek (SLO)

 

Za drugie zdjęcie dziękuję hodowli Royal Antidotum.


17
lipca
2016
Krajowa Wystawa Psów w Nowym Targu

Doti powtórzyła swój sukces z dnia poprzedniego; NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - ocena doskonała, 1, Zw.Młodzieży, NJwR

Sędzia: Piotr Król (PL)


17
lipca
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów w Shkorpilovtzi, Warna

NAVARRA BLUE Esqueen - ocena doskonala, 1, Zw.Młodzieży, NJwR oraz Zwycięstwo Rasy oraz BOG 3
AGENT ZIGZAC Coolgang - ocena doskonała, 1, CAC, CACIB


16
lipca
2016
Krajowa Wystawa Psów 1,2,3,8,9 grupy w Nowym Targu

Dorotka na swojej pierwszej wystawie w klasie młodzieży rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski. :)
NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - ocena doskonała, 1, Zw.Młodzieży, NJwR

Sędzia: Leszek Salamon (PL)


16
lipca
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów w Shkorpilovtzi, Warna

NO LIMIT Esqueen - ocena doskonała, 1, Zw.Młodzieży, NJwR, BIS Junior oraz Kwalifikacja na Crufts 2017 :)
AGENT ZIGZAC Coolgang - ocena doskonała, 1, CAC, CACIB, Zwycięzca Rasy oraz Kwalifikacja na Crufts 2017 :)

Po wystawie odpoczynek nad Morzem Czarnym:

   


14
lipca
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów w Shkorpilovtzi, Warna

Pierwszy dzień wystaw w Bułgarii okazał się bardzo udany. Coco poszła w ślady swoich sióstr i w pięknym stylu rozpoczęła klasę młodzieży.

NAVARRA BLUE Esqueen - ocena doskonała, 1, Zw.Młodzieży, NJwR, BIS Junior 3
AGENT ZIGZAC Coolgang - ocena doskonała, 1, CAC, CACIB, Zwycięzca Rasy

Coco była pięknie prezentowana przez swoją właścicielkę Adę Sanakiewicz, a nasz Zyguś przez moją córkę. :)


10
lipca
2016

Zapraszamy do galerii miotu I, V, C aby zobaczyć najnowsze zdjęcia szczeniąt. 

 


09
lipca
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów w Warszawie

Niestety tym razem nasze psy nie przypadły do gustu sędziemu, ale mimo wszystko jestem dumna z moich biało czarnych dziewczynek. :)

NO LIMIT Esqueen - ocena doskonała, 3/5
ETERNAL THANK YOU Esqueen - ocena doskonala, 2/6

Sędzia: Cathy Delmar (IRL)


03
lipca
2016
Krajowa Wystawa Psów, Bielsko-Biała

NO LIMIT Esqueen - ocena doskonała, 1/3, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie
Emma rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski na swojej pierwszej wystawie w klasie młodzieży. :)

ETERNAL THANK YOU Esqueen - ocena doskonała, 1, CWC
Bella rozpoczęła dorosły Championat Polski.

Sędzia: Aleksander Skrzyński (PL)

   

Za zdjęcia dziękuję hodowli Royal Antidotum. :)


02
lipca
2016

Jesteśmy w komplecie. Trzy bardzo oczekiwane, zaplanowane z dużą dokładnością mioty przyszły na świat. Każdy w miesięcznym odstępie. :)))

Szczenięta urodzone 11 maja (MIOT I) już w przyszłym tygodniu będą wyjeżdżać do nowych domków. Jeden zostanie w Polsce, a trójka jedzie do Szwecji, Holandii, Francji. Jest jeszcze jeden, niebiesko srebrny chłopiec... IRRESISTIBLE Esqueen. Zawsze gdy ktoś dzwonił do mnie o szczenięta, z przekonaniem odpowiadałam, że on już jest zarezerwowany. Chciałam poczekać chwilę, żeby chociaż w małym stopniu zobaczyć w jakim kierunku się rozwija. Razem z Sarą zdecydowałyśmy, że szukamy dla niego domu na współwłasność - właścicieli, którzy nie tylko będą o niego dbać, kochać, ale również jeździć na wystawy. Wszystkie informacje i szczegóły na temat współwłasności udzielam telefonicznie. :) 503 806 793

 

Więcej zdjęć szczeniąt z tego miotu znajduje się w zakładce szczenięta -> miot I

3 czerwca nasza Suzie urodziła 7 szczeniąt. Mamy 5 dziewczynek o imionach ; Victoria's Secret, Vivienne Westwood, Vera Wang, Viva La Vida, Versace Donatella oraz 2 chłopców o imionach: Veni Vidi Vici oraz Va Bank. Na tą chwile wszystkie maluchy są zarezerwowane, przy czym jeden chłopiec i jedna dziewczynka zostają z nami. :))

 

Dzisiaj, tj. 02.07 urodził się ostatni z trzech długo wyczekiwanych miotów. Esme oraz Lennox zostali rodzicami 8-mki. :)) Mamy 4 dziewczynki oraz 4 chłopców. Wszyscy są niebiesko srebrni.

 


02
lipca
2016
Krajowa Wystawa w Bentkach (Czechy)

NEVER STOP DREAMING Esqueen - dosk, 1, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, BIS JUNIOR 2 :)

Gratulacje Simona i Amy!


18
czerwca
2016

Ebony-Sett FLASHING FLAMENCO  01.02.2012 - 13.06.2016

Trzydzieści lat temu nikt mnie nie rozumiał,gdy rozpaczałam po stracie MOJEJ Diany.Nie miałam rodzeństwa ,więc była dla mnie jak siostra -opowiadałam jej najskrytsze sekrety ,żaliłam się , itp. Byliśmy dziwną rodzin (jak na ówczesne czasy) ,bo miałam psa ,który traktowany był jak członek rodziny. W szkole śmiano się ze mnie ,że płaczę po psie .Przez co najmniej dwa lata nie mogłam nawet o niej rozmawiać ,wymienić jej imienia na głos.
Teraz po tych latach spotyka to Nas ,a przede wszystkim moją córkę ,dla której JEJ Flamenco był tym kimś ,kim dla mnie Diana. I nic nie mogę zrobić ,nawet nie umiem jej pocieszyć ,bo sama sobie nie radzę z własnymi emocjami.Można powiedzieć ,że mamy psiaki i maluszki i niby dlaczego taka rozpacz ? Bo ten rudy zawładnął naszymi sercami ,nawet nie wiem jak i kiedy to się stało.
Pamiętam marudzenie Sary (dwa lata ) ,że chce mieć setera irlandzkiego.Nawet słyszeć nie chciałam -gdzie wśród spanieli taki duży pies ,odpowiadałam.Ale pewnie teoria spiskowa została przeprowadzona .I pewnego dnia Sara powiedziała ,że ostatni maluszek -wyjątkowy został z miotu (oczywiście po Flashu Aleksandra Janik ) ,żebym zadzwoniła ,chociaż zapytała ....... Zadzwoniłam do hodowcy Karolina Knapczyk .I tak pojechałyśmy po małe ,rude. ♡
Nie dość ,że stresowałam się rozmową z hodowcą,to jeszcze w drodze powrotnej zastanawiałam się co mój mąż powie na następnego psiaka i to nie małego .O dziwo ,powiedział ;NO FAJNY .I tak Flamiczek zamieszkał z nami ,dokładniej z Sarą w jej pokoju.Reszty opisywać nie muszę ,bo wszyscy ,którzy Sarę znają i widzieli Flamenco z Sarą ,wiedzą ,że to była MAGIA. ♡

Flamenco tak odmienny od spanieli,z jednej strony poważny,oaza spokoju ,swoim powłóczystym spojrzeniem potrafił pokazać ,że ignoruje moje zdanie ;) a z drugiej strony potrafił mnie zganiać z Sary łóżka ,bo to przecież jego i Sary,tyrpać łapą gdy siedziałam przy komputerze ,elegancko żebrać przy stole (udając ,że stół go dusi :) ) robić głupie miny ,itp. Mogę pisać i opisywać wiele.To są moje emocje ,wspomnienia Flamenco .♡  Sara z pewnością ma zupełnie inne ,bo to był JEJ pies .Mówiła mi ,że Flamenco jest TAKI ....... BO PSA TRZEBA SOBIE WYMARZYĆ ...... ♡  Takiego sobie wymarzyła Flamenco ♡

DZIĘKUJĘ Karolina ♡ ♡ ♡

Ja tylko Bogu dziękuję, że zauważyłam,że coś jest nie tak, że pojechałam do lecznicy, że byłam przy nim w trakcie operacji, że nie umarł w cierpieniach. Ale gdy moja córka wracała do domu z wystawy, Flamiczek walczył o życie i tysiące myśli -co ja powiem Sarze, jak ja jej to powiem :( Nie pamiętam ,kiedy byłam tak BEZSILNA :( Ja ,z wiedzą kynologiczno-weterynaryjną nie mogłam NIC zrobić ,żeby GO uratować.

Pisząc to, łzy ciekną mi po policzkach, ale muszę to napisać jako pożegnanie tego WYJĄTKOWEGO psa w naszym życiu. ♡

Flamiczku ......odpinam smycz .......biegnij.......

    

 


16
czerwca
2016

Zapraszamy do galerii szczeniąt, aby zobaczyć ich najnowsze zdjęcia w wieku 4 tygodni. :)

   


08
czerwca
2016

8 czerwca nasz najstarszy cockerek Cevin - CEVIN CLAIN Lastug obchodził swoje 10 urodziny. Dzięki niemu pokochaliśmy tą wspaniałą rasę i zdecydowaliśmy się ją hodować. Cevinku żyj z nami jak najdłużej w zdrowiu. ♡♡♡♡


05
czerwca
2016
Klubowa Wystawa, Polna

 

NEVER STOP DREAMING Esqueen - ocena wybitnie obiecująca, 2/3
EL FUEGO MI CORAZON Esqueen - ocena doskonała
ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - ocena doskonała, 4

  

Za zdjęcia bardzo dziękuję Monice. Nasze psiaki jak zawsze wystawiane przez moją córkę- dziękuję. ♡


28
maja
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Sibiu

28-29 maja miała miejsce podwójna wystawa Międzynarodowa w Sibiu. Nasz Fueniu jako drugi pies w naszej hodowli zdobył tytuł Interchampiona C.I.E. :)

EL FUEGO MI CORAZON Esqueen - ocena dosk, 2 x CAC, 2 x CACIB, 2 x BOS
NAVARRA BLUE Esqueen - wo, 2

Sędziowie: Petru Muntean, Roberto Schill.


23
maja
2016

Już oficjalnie! Suczka z naszej hodowli Esme - QUEEN OF THE STONE LASTUG Esqueen otrzymała dyplom Międzynarodowego Championa C.I.E, wygrywając 5 CACIBów w 4 krajach. Polska (Zakopane), Rumunia (2x Sibiu), Słowenia (Ljubljana) oraz Czarnogóra (Bar). Jestem podwójnie szczęśliwa, ponieważ jest to pierwszy Interchampion w mojej hodowli. 

Gratulacje dla właścicieli. ♡♡♡♡ 


22
maja
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Rzeszów

Tym razem Sara wybrała się z naszymi psami na Międzynarodową Wystawę do Rzeszowa. Wystawiała się nasza Lotta oraz Emma, która pojechała w celach czysto socjalizacyjnych, aby oswajała się z ringiem wystawowym. :) 

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - ocena doskonała, 1, CWC, CACIB. Lotta zakończyła Championat Polski oraz zdobyła swój 5 CACIB na Międzynarodowego Championa. Lotta nie skończyła jeszcze 2 roku życia i ma już na swoim koncie 2 Młodzieżowe Championaty, 4 dorosłe championaty, a do ukończenia Interchampionatu brakuje jej tylko czasu. :)

NO LIMIT Esqueen - ocena wybitnie obiecująca, 1, Najlepsze Szczenię w Rasie 

Jestem bardzo szczęśliwa i dumna !!!!

Sędzia: Vladmir Piskay (SK)


22
maja
2016
Krajowa Wystawa Psów, Ustka

QUALITY QUESTION LASTUG Esqueen - ocena doskonała, 1 w konkurencji 2, CWC

Syn naszej Dianki oraz Kosmy wspaniale sobie radzi na wystawach w Polsce. Ogromne gratulacje należą się jego właścicielce, która również zajmuje się groomingiem oraz wystawianiem Zoranka. Brawo!!!

Sędzia: Mirosław Olejnik (PL)

 


22
maja
2016
Krajowa Wystawa Psów, Praga

Czwarta suczka z miotu N zadebiutowała na ringu. Jestem bardzo dumna z tego miotu, który w tak młodym wieku wspaniale radzi sobie na wystawach.

NEVER STOP DREAMING Esqueen - ocena wybitnie obiecująca, lokata 1

Gratulacje Simona!!!

Sedzia: Miroslav Vaclavik (SK)


18
maja
2016
NOBEL PRIZE Esqueen - czeka na kochający dom

Na nowy, kochający dom czeka ostatni piesek z naszego miotu N Nobel Prize Esqueen. Nobelek ma prawidłowy zgryz nożycowy i nie ma żadnych wad dyskwalifikujących, jednak szukamy dla niego domu przede wszystkim kochającego, wyrozumiałego dla szczeniaka. Jest pieskiem rodowodowym co oznacza, że przyszły właściciel otrzyma metrykę na bazie, której można wyrobić rodowód. Nobi ma książeczkę zdrowia, chip, jest zaszczepiony adekwatnie do wieku oraz nauczony czystości.

W jego socjalizacji pomaga nam Ewelina, która zabiera go również na spacerki w różne ciekawe miejsca.

Osoby poważnie zainteresowane, które przemyślały decyzje o posiadaniu psa zapraszam do kontaktu telefonicznego.

    


15
maja
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Łódź

Na wystawie w Łodzi naszą hodowlę reprezentowały psy z 4 miotów - Mi Corazon, Q, Eternal oraz N. Mimo, że tego dnia nie mogłam być na wystawie ze względu na szczenięta, jestem bardzo dumna z wyników. Gratuluję właścicielom. :)

EL FUEGO MI CORAZON Esqueen ♡ ocena dosk, 1 w konkurencji 6, CWC, Res. CACIB
NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen ♡ wybitnie obiecująca, 1, Najlepsze Szczenię w Rasie
ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen ♡ ocena dosk, 4 w konkurencji 7
QUALITY QUESTION LASTUG Esqueen ♡ ocena bdb

Sędzia: Bertil Lundgren ze Szwecji.

 

Za zdjęcia dziękuję hodowli Royal Antidotum oraz Rosagos. 


11
maja
2016
Mamy szczenięta

Z radością informuję, że 11 maja, wieczorową porą, na świat przyszło 5 szczeniąt w naszej hodowli. :) Mamą została nasza Milka (DREAM COME TRUE FOR ESQUEEN Perfekt Partner), a tatą Scott (Rancecraig Roulette). Tym razem obrodziło w pieski. Mamy 1 biało czarną suczkę i 4 chłopców. 1 jest biało czarny, 2 są niebiesko srebrne oraz jeden - niebiesko srebrny podpalany. Mamusia oraz maluszki czują się dobrze. :)

Pierwsze zdjęcia miotu I: 

  

Więcej zdjęć znajduje się w galerii szczeniąt.


10
maja
2016
Nowe plany...

Ten rok będzie dla nas niezwykle intensywny, ponieważ zdecydowaliśmy się na 3 mioty szczeniąt. Miot I po Milce i Scottim oraz Miot V i C...

 

Wyprawa do Szkocji poskutkowała naszymi planami o drugim miocie w tym roku. Nasza Suzie - QUICKSILVER LASTUG Esqueen - Champion Polski, Champion Serbii - PRA czysta, FN czysta, HD A - stawy wolne od dysplazji, została pokryta niesamowitej urody psem urodzonym oraz mieszkającym w Anglii - Veratey Vincenzo At Cassom JW. Vinnie jest niezwykle utytułowanym cockerem - wygrał najbardziej prestiżową wystawę w Anglii - Crufts (w 2016 r.), oraz zdobył Best in Show na Klubowej Wystawie Cockerów w Malvern, ojczyźnie rasy. Jest to pierwsze bezpośrednie użycie tej linii hodowlanej w Polsce.

Szczenięta z tego miotu będą wolne od chorób PRA oraz FN. Oczekujemy szczeniąt tylko niebiesko srebrnych. Maluchy urodzą się na początku czerwca.

Bardzo dziękuję właścicielce Vinniego, Sarze Amos-Jones za możliwość pokrycia tak pięknym psem. Jest to dla mnie duże wyróżnienie. 

Suzie oraz Vinnie. ♡

Suzie podczas naszej podróży w Anglii:

    

Miot C będzie efektem połączenia naszej niebiesko srebrnej suczki QUEEN OF THE STONE LASTUG Esqueen "Esme" (siostra Suzie), która jest Młodzieżowym Championem Polski, Championem Polski, Rumunii oraz Interchampionem C.I.E  - HD A (wolna od dysplazji), PRA czysta, FN czysta, oczy zdrowe (badanie kliniczne) oraz pięknego psa importowanego z Wielkiej Brytanii - Lindridge Bolt From The Blue "Lennox", który w bardzo młodym wieku ma na swoim koncie zwycięstwa z ważnych wystaw - Klubowa Wystawa na Słowacji - Zwycięstwo Rasy, Wystawa o Zwycięstwo Roku w Budapeszcie - Zwycięzca Rasy. Lennox jest również wolny od chorób genetycznych PRA oraz FN, HD B. Będą to pierwsze szczenięta Lennoxa w Polsce.

Oczekujemy szczeniąt tylko niebiesko srebrnych. Maluchy urodzą się na początku lipca.

Rodowód miotu C:

Rodzice; Esme & Lennox :


08
maja
2016
Krajowa Wystawa Psów, Jasło

Trzecia suczka z tego miotu zadebiutowała na ringach wystawowych z doskonałym wynikiem.
NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen - wybitnie obiecująca, 1, Najlepsze Szczenię w Rasie

Gratulacje dla właścicielki. :)
Sędzia: Aleksander Skrzyński (PL)

  


07
maja
2016
Klubowa Wystawa Seterów, Slavkov koło Brna

Ebony-Sett FLASHING FLAMENCO - ocena dosk, 2 lokata w konkurencji 6, Res. CAC

Flamenco dostał przepiękny opis u specjalisty rasy : Eva Ciechonska z Anglii.


02
maja
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Stara Pazova

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - ocena dosk, 1, CAC, CACIB, BOB oraz BOG 3 :)

Sędzia: Nemanja Jovanovic (SRB)


01
maja
2016
Krajowa Wystawa Psów, Rybnik

Debiut naszej najmłodszej Emmy okazał się bardzo udany. :) NO LIMIT Esqueen - wybitnie obiecująca, 1, Najlepsze Szczenię w Rasie 

Sędzia: Janusz Opara 

Zdjęcia: Ewelina Sowińska - Bardzo dziękuję. :)


01
maja
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Vranje (Serbia)

Lotta powtórzyła swój sukces z dnia poprzedniego otrzymując:
ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - oc.dosk, 1, CAC, CACIB, BOB oraz 2 miejsce na BOG!

Sędzia: Stefan Mitrevski (MKD)


30
kwietnia
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Skopje

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - ocena dosk, 1, CAC, CACIB, Zw. Rasy oraz BOG 2. :) Lotta zdobyła swój 2 CACIB. 

Sara w konkurencji Młody Prezentem wygrała 1 lokatę z Seterem Irlandzkim (Meldor-Sett MIGHTY GAEL) :)

Sędzia: Vladimir Cairovic (SRB)


17
kwietnia
2016
Krajowa Wystawa Psów, Inowrocław

NAVARRA BLUE Esqueen - wo, 1, Najlepsze Szczenię w Rasie

Sara w konkurencji Młody Prezenter wygrała 1 lokatę z naszym Flamenco. :)

Sędzia: Renata Niklasiewicz (PL)


05
kwietnia
2016

Otrzymałam nowe zdjęcia Coco - NAVARRA BLUE Esqueen wykonane przez jej właścicielkę Adę Sanakiewicz. :) 

 

 Oraz zdjęcia Dorotki - NO DOUBT I'M THE BEST Esqueen.

  


01
kwietnia
2016

UNIQUE Esqueen razem ze swoją właścicielką trenują w szkole dla psów Everest szczyt porozumienia - tropienie, obedience oraz maintrailing. 

   


27
marca
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Vrsac

EL FUEGO MI CORAZON Esqueen - dosk, 1, CAC, CACIB
QUCIKSILVER LASTUG Esqueen - dosk, 1, CAC, Res. CACIB

Fueniu powtórzył swój sukces z dnia poprzedniego otrzymując swój 3 CACIB. :)
Oba Esqueenki zostały Championami Serbii.

  

Przed wystawą nasze psiaki miały małą sesje zdjęciową w hotelu. :)

 


26
marca
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Bogatić

EL FUEGO MI CORAZON Esqueen - dosk, 1, CAC, CACIB, Zwycięzca Rasy! 


20
marca
2016
Krajowa Wystawa Psów, Katowice

NAVARRA BLUE Esqueen - wybitnie obiecująca, 1, Najlepsze młodsze szczenię 

Sędzia: Małgorzata Supronowicz (PL)


19
marca
2016
Krajowa Wystawa Psów, Katowice

AGENT ZIGZAC Coolgang - dosk, 1, CWC, Najlepszy dorosły pies w rasie
UNIQUE Esqueen - dosk, 1, CWC, Najlepsza dorosła suka w rasie
NAVARRA BLUE Esqueen - wybitnie obiecująca, 1, Najlepsze młodsze szczenię

Sędzia: Maria Zasada (PL)

UNIQUE Esqueen    

Córka naszego Flamenco - LEGENDARY PEARL Amber Wind debiutując w klasie młodzieży uzyskała drugą lokatę. Gratulacje dla właścicieli!


15
marca
2016

EL FUEGO MI CORAZON Esqueen - HD A - wolny od dysplazji stawów biodrowych
QUICKSILVER LASTUG Esqueen - HD A - wolna od dysplazji stawów biodrowych


05
marca
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Graz (Austria)

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen dosk, 1/3, CAC
Lotta rozpoczęła Championat Austrii. :)
Ebony-Sett FLASHING FLAMENCO dosk, 2, Res. CAC

Sędziowie: Carina Ostman (Cocker Spaniele Angielskie), Hans Steiner (Setery Irlandzkie)


02
marca
2016

Bardzo dziękujemy za codzienne przesyłanie zdjęć naszych wychowanków w swoich domach. :) Oto kilka z nich.

ETERNO MI CORAZON Esqueen ♡ Ami ♡ mieszka w Krakowie. 

 

ESTRENA MI CORAZON Esqueen ♡ Tosia ♡ mieszka w Częstochowie.

 ESCORIAL MI CORAZON Esqueen ♡ Benio ♡ mieszka w Warszawie.

 

Benio ze swoim przyjacielem z naszego ostatniego miotu. NEW STYLE Esqueen ♡ Baton ♡ mieszka w Krakowie.

 SATISFACTION OF Esqueen ♡ JoCo Choco ♡ mieszka w Opolu z Seterką Szkocką Mambą oraz Seterką Irlandzką Eileen.

 EL FUEGO  MI CORAZON Esqueen ♡ Fueniu ♡ mieszka w Sosnowcu. Wspomnienia z wakacji na Mazurach. :)

Miotowe rodzeństwo. QUESTION MARK LASTUG Esqueen ♡ Indi ♡ mieszka w Oslo. QUICKSILVER LASTUG Esqueen ♡ Suzie ♡ mieszka w Sosnowcu. QUICK DRAW MCGRAW LASTUG Esqueen ♡ Nico ♡ mieszka w Warszawie. 

  

 QUOTE ME LASTUG Esqueen ♡ Mela ♡ mieszka w Łodzi ze swoją koleżanką Seterką Szkocką - Zuzią. :)

  

 ETERNAL THANK YOU Esqueen ♡ Bella ♡ oraz QUEEN OF THE STONE LASTUG Esqueen ♡ Esme ♡ mieszkają w Rudzie Śląskiej.

Suczki z tego samego miotu. NAVARRA BLUE Esqueen ♡ Coco ♡ mieszka w Czeladzi. NEVER ENDING STORY Esqueen ♡ Pippi ♡ mieszka w Knurowie.

 


25
lutego
2016
Badanie kliniczne oczu

2016 powitał nas wspaniałymi wiadomościami na temat zdrowia naszych psiaków. Zaraz obok badań genetycznych PRA oraz FN badanie kliniczne oczu u Cocker Spanieli Angielskich jest bardzo ważne, ponieważ pozwala łączyć ze sobą psy, których oczy są zdrowe - bez Katarakty, PRA, PPM, RD oraz distichiasis (dwurzędowość rzęs), ektropium (wywinięcie powieki).

DREAM COME TRUE FOR ESQUEEN Perfekt Partner - oczy czyste (PRA, PPM, Katarakta, RD) - certyfikat 07.01.2016 r.
DIRTY DIANA Lastug - oczy czyste (PRA, PPM, RD) - certyfikat 07.01.2016 r. w wieku 8 lat
QUEEN OF THE STONE LASTUG Esqueen - oczy czyste (PRA,PPM, RD, Katarakta) - certyfikat 18.12.2015 r.
EL FUEGO MI CORAZON Esqueen - oczy czyste (PRA, PPM, RD, Katarakta) - certyfikat 25.01
QUICKSILVER LASTUG Esqueen - oczy czyste (PRA,PPM, RD, Katarakta) - certyfikat 08.02

Badania kliniczne oczu naszych psów są wykonywane przez lekarz Dagmarę Milanowską - członek ESVO (European Society of Veterinary Ophthalmology).


21
lutego
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Cluj Napoca

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - oc. dosk, 1, CAC, Res. CACIB

Sędzia: Cristian Stefanescu (RO)


21
lutego
2016
Krajowa Wystawa Psów Cluj Napoca

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - ocena dosk,1, CAC, Zw. Rasy, Zwycięzca Grupy 8!

Sędzia: Rafael Malo Alcrudo 

 


20
lutego
2016
Krajowa Wystawa Psów Cluj Napoca

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - ocena dosk, 1, CAC

Sędzia: Anca Giaura (RO)


20
lutego
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Cluj Napoca

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - ocena dosk, 1, CAC, CACIB, Zw. Rasy, Zwycięzca Grupy 8!

Sędzia: Tamas Jakkel (HU)

Spaniele oceniał specjalista rasy, hodowca cockerów pod przydomkiem "Black Mirage", dlatego bardzo cenię sobie ten sukces Lotty. W pokaźnej stawce psów z grupy 8 nasza Lotta stanęła na 1 lokacie! 


17
lutego
2016

CEVIN CLAIN Lastug - niespełna 10 lat. ♡♡♡ Od Cevinka zaczęła się pasja kynologiczna oraz miłość do tej wspaniałej rasy.

  

Nasza weteranka - prawie 8 letnia Dami - DANCING QUEEN Lastug. ♡♡♡


07
lutego
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Rijeka

QUICKSILVER LASTUG Esqueen - oc.dosk, Res CAC, Res. CACIB. (=CACIB) . Suzie rozpoczęła Interchampionat!

Sędzia: Age Gjetnes (NO)

Przed wystawą odpoczynek nad Morzem Adriatyckim. :)

      


31
stycznia
2016
Krajowa Wystawa Psów Będzin

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - dosk, 1, CWC, Najlepsza Suka w Rasie, Zwycięzca Rasy
NAVARRA BLUE Esqueen - wo, 1, Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie
Ebony-Sett FLASHING FLAMENCO - dosk, 2/3

Sędzia: Wojciech Burski (PL), Adam Stasiak (PL)

  


17
stycznia
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Ljubljana

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - dosk, 2, Res. CAC
QUEEN OF THE STONE LASTUG Esqueen - dosk, 1/3, CAC

Sędzia: Frank Kane (UK)

Ebony-Sett FLASHING FLAMENCO - dosk, 1, CAC

Sędzia: Aleksander Svetelsek (SI)

  

 Dziękuję za zdjęcia Nezy Jereb. :)

 


16
stycznia
2016
Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Ljubljana

ETERNAL WHOLE LOTTA LOVE Esqueen - dosk, 1, CAC
QUEEN OF THE STONE LASTUG Esqueen - dosk, 1/3, CAC, CACIB
Lotta oraz Esme rozpoczęły Championat Słowenii. :) Esme otrzymała również Kwalifikacje na Crufts 2017.

Sędzia: Aleksander Svetelsek (SI)

Ebony-Sett FLASHING FLAMENCO - dosk, 1, CAC, Res. CACIB
Flami rozpoczął Championat Słowenii.

Sędzia: Stefan Sinko (SI)

   


10
stycznia
2016
Krajowa Wystawa Psów Gdańsk

QUALITY QUESTION LASTUG Esqueen - doskonały, 2

Sędzia: Wojciech Burski (PL)Archiwum nowości: 20202019201820172016201520142011
Top
Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij