wersja polska english version
FCI ZKwP Klub Spanieli i Psów Dowodnych
 

O Hodowli

Hodowla Esqueen została zarejestrowana w 2008 roku wraz z podjęciem przeze mnie decyzji o hodowli rasy Cocker Spaniel Angielski. Esqueen należy do Związku Kynologicznego w Polsce - jest to jedyna organizacja z prawem przyznawania rodowodów, uznana niemal na całym świecie. Oznacza to, że tylko w hodowlach należących do Związku Kynologicznego i FCI rodzą się szczenięta rodowodowe. 

Mamy tyle psów na ile mamy możliwości pracować z nimi każdego dnia, poświęcić czas, na który, każdy przyjaciel zasługuje. Prowadzimy hodowlę we dwie - Edyta oraz Sara Górka dlatego możemy sobie pozwolić na większą ilość psów. Z nami mieszkają tylko szczęśliwe psy, którym dostarczamy to co jest dla nich najlepsze.

Szczenięta dorastają w naszym domu, co zapewnia im odpowiednią socjalizację, do której przywiązuję bardzo dużą wagę. Mają kontakt z naszymi dorosłymi psami, dzięki czemu przyszli właściciele nie mają problemów behawioralnych z nowym członkiem rodziny. Moja praca hodowlana jest doceniana i do tej pory psy z przydomkiem Esqueen mieszkają w Polsce, Szwecji, Słowenii, na Litwie, na Węgrzech, w Norwegii, Czechach, Francji, Holandii, USA. Psy z mojej hodowli oraz mieszkające u nas jeżdżą systematycznie na wystawy,  gdzie zostają poddane ocenie sędziów. 

 

Suczki w naszej  hodowli mają nie więcej niż 3 mioty w życiu. Łączymy psy zdrowe, przebadane na PRA, FN, HD. Ilość miotów oraz urodzonych szczeniąt jak również wiek, w jakim suczka urodziła jest dostępny na stronie internetowej, ponieważ nie mam nic do ukrycia. Mioty w mojej hodowli, są zapisane w dziale "Mioty" wraz z ich zdjęciami podczas dorastania. 

Moje psy mieszkają ze mną do starości! Nie oddaję psów starych do innych rodzin! 

Bardzo cenię sobie kontakt z właścicielami szczeniąt. Z każdym właścicielem z poprzednich miotów staramy się mieć kontakt, aby móc pomóc lub doradzić jeżeli  jest taka potrzeba. Ogromnie się cieszę z dostawania "listów", e-maili, zdjęć, telefonów oraz wizyt właścicieli z ich pociechami.  To są jedne z tych chwil dla których warto hodować -możliwość zobaczenia ich ponownie i bycie spokojnym o ich codzienność.